Smart Portal

Филмот „Кристофер Робин“ со Јуан Мекгрегор во главната улога од петок (трети август) ќе почне да се прикажува во кино „Милениум“ во терминот од 15 часот во ...
сите 3 | | | веќе видена

Unpacked настанот на којшто Samsung ќе го претстави Galaxy Note 9 ќе се одржи идниот четврток , 9 август, во Њујорк со почеток од 17 часот по македонско ...
сите 32 | | | веќе видена

Иако веќе одамна 16:9 форматот е стандардниот којшто се користи кај телевизорите, мобилните уреди и слично, сепак, се’ уште постојат видеа кои не се објавуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Во претходните текстови од серијалот Крипто 101 (за основни концепти во оваа нова област) дискутиравме: „кој е Сатоши Накамото“, „ како започна крипто ...
сите 4 | | | веќе видена

next