Smart Portal

Познатата App Store од Apple за мобилниот оперативен систем iOS оваа недела прави 10 години. Започна со работа во јули 2008 година и го промени начинот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Вештачката интелигенција достигна задоволително ниво на развој изминатите години, а оваа година веќе скоро и да нема каде не најде своја примена. ...
сите 4 | | | веќе видена

Веќе можевме да прочитаме дека Samsung е во подготовки да го претстави долго очекуваниот смартфон со екран на превиткување, Galaxy X, на почетокот од идната ...
сите 30 | | | веќе видена

Забележано од страна на неколку корисници, Instagram повторно се спрема за воведување на нешто ново во нивната апликација, а конкретно во се повеќе популарната ...
сите 9 | | | веќе видена

Ни претставува чест, задоволство и гордост да објавиме дека претставата „Да го поздравиш и да ми го бациш“, во продукција на Артопија, ја доби наградата за ...
сите 15 | | | веќе видена

Едно од најраспространетите верувања кога се работи за приватноста на корисниците во ова модерно време, е кратко кажано, дека таа не постои. Ова посебно е ...
сите 27 | | | веќе видена

GRID-апликацијата претставува новитет на македонскиот пазар што ги зема предвид вашите преференци во поглед на тоа какви вести сакате да читате. Апликацијата ...
сите 15 | | | веќе видена

Една од најдосадните работи кај групните разговори е што најчесто 10% од муабетот е на темата поради која е креирана групата, а останатите 90% се непотребни, ...
| | веќе видена

При крајот на мај, помеѓу неколку други најавени новини за Instagram , беше најавено и дека од мрежата планираат да не известуваат како корисници кога ги ...
сите 13 | | | веќе видена

next