Smart Portal

Сенатори од САД предложуваат закон којшто треба да биде донесен, а кој меѓу другото вклучува и нови начини на којшто населението ќе биде известувано за ...
сите 2 | | | веќе видена

Паметните часовници од Samsung досега се продаваа под брендот Gear којшто беше измислен специјално за овие производи од компанијата. Според информациите, ...
сите 28 | | | веќе видена

HMD Global е компанијата која е „задолжена“ за продолжување на животот на одличните Nokia телефони. Тие оваа недела го претставија Nokia X5, кој за почеток ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира се ...
сите 36 | | | веќе видена

Иако најавите за претставувањето на првиот смартфон на превиткување се’ уште се неофицијални, а и тие говорат дека тоа би се случило на почетокот од идната ...
сите 43 | | | веќе видена

Од моментот кога медиумите ја пренесоа веста за младите 12 тајландски фудбалери и нивниот 25 годишен тренер кои останале заробени во пештерскиот комплекс во ...
сите 28 | | | веќе видена

Xiaomi е еден од најпознатите производители на смартфони во светот кој кога и да претстави нов уред, го привлекува вниманието на корисниците, како и на нас кои ...
сите 35 | | | веќе видена

Европската Комисија денеска излезе со соопштение во кое ја објави својата одлука да го казни Google со рекордни досега 4,34 милијарди евра, односно 5 милијарди ...
сите 21 | | | веќе видена

Компаниите обично проценката на своите вработени ја прават врз основа на завршената работа, односно на нешто што веќе е поминато и може да се измери. Така тие ...
сите 8 | | | веќе видена

Паметните часовници никогаш не ја добија популарноста која се очекуваше од производителите на почетокот од нивното прво претставување и почеток на продажба. ...
сите 2 | | | веќе видена

Можеби оваа соработка изгледа малку чудна на прв поглед, меѓутоа се работи за здржување со цел подобра пазарна позиција во која одлично се држи Amazon, барем ...
сите 9 | | | веќе видена

Животната мисија започна. Талентираните пробни пилоти ги одбрала НАСА да бидат првите Американци во вселената. И додека тие се подготвуваат за најголемиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Компанијата Sensor Tower редовно излегува со статистики поврзани со двете најголеми продавници за апликации, App Store од Apple и Play Store од Google. Со ...
сите 21 | | | веќе видена

next