Smart Portal

WordPress,платформата која започна како платформа наменета за блогови, иако и денес е еднаод најпознатите на тој план, сепак прерасна во многу повеќе од тоа. ...
сите 2 | | | веќе видена

По неофицијалните информации дека Microsoft планира да се откаже од развојот на сопствената веб технологија за развојот на Edge прелистувачот, од компанијата ...
сите 5 | | | веќе видена

HMD Global, сопственикот на правата за Nokia брендот, го претстави својот најнов Android уред од средно високата класа. Nokia 8.1 е името на овој уред и ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Yandex, како компанија која ја нарекуваат Google од Русија, сигурно не ретко и го заслужува тоа име, а не само поради тоа што еден од основните бизниси им е ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова е ново и за мене, па мислам дека е интересно да се пренесе. Според истражувањата, за време на нуклеарните тестирања во 50-тите години од минатиот век, мали ...
сите 3 | | | веќе видена

Канадската полиција ја уапси финансиската директорка (CFO) на Huawei, Менг Ванжу во Ванкувер во текот на вчерашниот ден. Причината за апсењето е обвинението од ...
сите 76 | | | веќе видена

Во текот на годините Google претстави повеќе апликации наменети за разговори, односно “чет” апликации, па доста од нив функционираа и паралелно, па може ...
сите 10 | | | веќе видена

Skype оваа недела пушта нова функција која во главно е наменета за лицата со проблеми со слухот, иако сигурен сум дека и другите корисници ќе можат да најдат ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите нови телевизори, а и повеќето постари HD телевизори, доаѓаат со повеќе прилагодувања кои треба да ја направат сликата подобра за гледање. За да гледачот ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали знаете која е најголемата и најактивната група учесници во сообраќајот? Доколку не го знаете одговорот, тој е – пешаците. Во рамките на секојдневните ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонскиот стартап Свифт Дата кој работи во областа на обновливите извори на енергија успешно се пласираше меѓу 7те најдобри на финалето на Светскиот Н ...
сите 2 | | | веќе видена

next