Smart Portal

Google го претстави Android P во мај оваа година , па финалната верзија од овој оперативен систем се очекуваше некаде во есен. Може да се каже дека до некаде ...
сите 17 | | | веќе видена

Mozilla, организацијата која стои зад развојот на еден од најпознатите интернет прелистувачи, Firefox, започна процес на промена на логото на прелистувачот, ...
сите 5 | | | веќе видена

За серијата се напишани десетици книги, редовно се наоѓаше во топ-листите на најуспешни серии на сите времиња и освои еден куп награди „Еми“ и „Златен глобус“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тимот на Цертиадриа кој има за цел да ја промовира потребата од дигиталните вештини постигна голем меѓународен успех. Нејзините вредности и напорен труд беа ...
| | веќе видена

(Скопје, 0 4 .08.2018) – Глобалниот технолошки гигант, Huawei рапидно ја зголемува продажбата на паметни телефони и се искачи на второто место во однос на ...
сите 11 | | | веќе видена

Филмот „Кристофер Робин“ со Јуан Мекгрегор во главната улога од петок (трети август) ќе почне да се прикажува во кино „Милениум“ во терминот од 15 часот во ...
сите 3 | | | веќе видена

next