Град Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, заедно со Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, министерот за култура, Роберт Алаѓозовски и ...
сите 32 | | | веќе видена

Ги известуваме граѓаните дека од утре (17.02.2018 година, сабота), автобуската линија број 50; со назив на линија „Хиподром – Клинички Центар“, во правец кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Град Скопје ги демантира неточни наслови и информации пренесени од некои медиуми во врска со цената на дрвото Гинко што ќе биде поставено на местото каде беше ...
сите 192 | | | веќе видена

Екипи на Градот Скопје за да не предизвикаат застој во одвивањето на сообраќајот на една од најфреквентните крстосници кај Врховниот суд, утрово го отстранија ...
сите 149 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје и на ЈП „Паркови и зеленило“ ги продолжуваат активностите за зазеленување на градот и деновиве подигаат и реконструираат повеќе зелени ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонски Телеком и Град Скопје, денеска ја предадоа донацијата од два медицински апарати на Инситутот за белодробни заболувања кај децата – Козле. Донацијата ...
сите 17 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и Градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис, денеска (9 февруари 2018 година, петок), во Атина имаа прва официјална ...
сите 2 | | | веќе видена

Ги известување граѓаните дека од утре (16.02.2018 година, сабота), автобуската линија со број 50; со назив на линија „Хиподром – Клинички Центар“, во правец ...
сите 64 | | | веќе видена

Градот Скопје Ве поканува на шестата седница на Советот на Град Скопје, која ќе се одржи утре /16.02.2018 година, петок/ во 11 часот во Салата на Советот на ...
сите 3 | | | веќе видена

За да се намали опасноста од излевање на реката Вардар при поголеми врнежи од дожд, екипите на Град Скопје денеска, во центарот на градот, почнаа акција за ...
сите 10 | | | веќе видена

Утре (16.02.2018 година, петок) екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ и ЈП „Градски паркинг“ ќе спроведат акција за кастрење гранки на отворени паркинзи на повеќе ...
сите 14 | | | веќе видена

Градот Скопје сака да им појасни на граѓаните дека во согласност со законот за даноците на имот, секој даночен обврзник добива решение за плаќање годишен данок ...
сите 21 | | | веќе видена

Градот Скопје Ве поканува на почетокот од вториот дел на Средношколските спортски лиги на градот Скопје, за учебната 2017/2018 година, што почнуваат утре во 11 ...
сите 80 | | | веќе видена

next