Град Скопје

Денеска (28 декември 2017 година, четврток), во 1 3:30 часот , градоначалникот Петре Шилегов ќе одржи прес-конференција за активностите на Градот Скопје во ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска Советот на Град Скопје одржа комеморативна седница за Ирена Станкоска, член на актуелниот Совет на Град Скопје. На седницата присуствуваа и членови на ...
сите 23 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов денеска (27.12.2017 година, среда) во 13 часот во новиот центар за логистика на Црвениот крст во Момин Поток (Качанички пат) ќе ...
сите 36 | | | веќе видена

Новогодишниот базар, кој e во организација на Град Скопје и Конгресен центар Александар Македонски, поставен на Плоштад Македонија, со својата понуда им ...
сите 97 | | | веќе видена

Утре /27.12.2017 година, среда/ во 11 часот (веднаш по комеморативната седница), Советот на Град Скопје ќе ја одржи својата 4-та седница. На седницата советот ...
сите 63 | | | веќе видена

Енвер Малиќи, заменик-градоначалникот на Град Скопје, денеска свечено им ги додели наградите на најдобиот пожарникар, полицаец и крводарител на територија на ...
сите 20 | | | веќе видена

Измената на Одлуката за организирање и дефинирање на условите за доставување стока на подрачјето на Скопје која ќе почне да се применува од почетокот на 2018 ...
сите 28 | | | веќе видена

Градот Скопје Ве поканува на прес-конференцијата што ќе се одржи денеска (26.12.2017 година, вторник) во 11:30 часот во салата до Кабинетот на градоначалникот ...
сите 4 | | | веќе видена

По налог на Град Скопје екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставуваат заштитни столпчиња на тротоарот на улицата Димитрие Чуповски, од страната на ...
сите 29 | | | веќе видена

Во салата на Советот на Град Скопје денеска беа прогласени најуспешните спортистки и спортисти, тренер и спортска екипа на Град Скопје, за 2017 година. ...
сите 57 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска присуствуваше на традиционалното собирање на бадникови гранчиња, кое се одржа во месноста Говрлевска ...
сите 18 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов, утре (24.12.2017 година, недела) во 11:30 часот, во месноста Краста (јужните падини на Водно, на патот кон хидроцентралата ...
сите 29 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов денеска го посети Првиот семеен центар на Град Скопје кој што функционира во рамките на проектот „Советувалишта за превенција од ...
сите 40 | | | веќе видена

next