Град Скопје

Советот на Град Скопје, на предлог на градоначалникот Шилегов, денеска како прва точка на дневниот ред ја стави и ја усвои новата зголемена цена на водата ...
сите 35 | | | веќе видена

И оваа година, со голем број на проекции, изложби и дебати ќе се одржи деветтото издание на манифестацијата „Вечери на Женски права". Вечерите на женски права ...
сите 69 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, заедно со Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, министерот за култура, Роберт Алаѓозовски и ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве Скопје е домаќин на работилница во рамки на меѓународниот проект „Отворен регионален фонд за Југоисточна Европа – Енергетска ефикасност“ (Open ...
сите 7 | | | веќе видена

Град Скопје ги известува сите корисници на јавни површини за вршење на дејност надвор од деловен простор дека летната сезона и поставувањето на урбана опрема ...
сите 8 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје, на предлог на градоначалникот Шилегов, денеска како прва точка на дневниот ред ја стави и ја усвои новата зголемена цена што треба ...
сите 88 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 14 години од смртта на поранешниот Претседател на Република Македонија, Борис Трајковски, делегација на Град Скопје, денеска / ...
сите 26 | | | веќе видена

По врнежите на снег кои го зафатија скопскиот регион, екипите на Зимската служба на Град Скопје веднаш излегоа на терен и интервенираа на булеварите и на ...
сите 44 | | | веќе видена

next