Радио МОФ

Додека преку разни кампањи и Неделата за мобилност се поттикнува одржлив транспорт, истовремено бројот на возила расте, а со нив и потрошувачката на енергија и ...
сите 33 | | | веќе видена

Народната банка на Република Македонија (НБРМ), Министерството за финансии и Агенцијата за супервизија за осигурување (АСО) го објавија конкурсот за ученици од ...
сите 5 | | | веќе видена

Советот на Општина Центар на својата 18. седница едногласно ја изгласа одлуката за укинување на додатни училишни трошоци за сите деца од категории на социјална ...
сите 15 | | | веќе видена

„Да се објави лажна вест е како да ги истурите пердувите од перница низ прозорец, а да се згасне и демантира таа вест е како да се обидете истите пердуви да ги ...
сите 44 | | | веќе видена

Една недела откако е објавена интернет-алатката за пријавување притисок врз вработените во јавната администрација, сè уште нема стигнато ниту една пријава, ...
сите 22 | | | веќе видена

Во изминативе два денови во склоп на Европската недела на мобилност 2018 се одржаа серија предавања за учениците од СУГС „Боро Петрушевски“ за развојот на ...
сите 16 | | | веќе видена

Додека противниците на претстојниот Референдум тврдат дека Македонија влегува во фаза на капитулација и самоуништување, а поддржувачите дека ни се отвора патот ...
сите 67 | | | веќе видена

На 5-ти и 6-ти октомври, во Кинотека на Македонија, ќе се одржи есенското издание на фестивалот Скопје Синема Сити (ССС). Оваа година фестивалот влезе во ...
сите 9 | | | веќе видена

Мјанмарски суд го осуди поранешниот политички коментатор Нгар Мин Све на седум години затвор, поради упатени критики преку Фејсбук на сметка на лидерката на ...
сите 2 | | | веќе видена

next