Радио МОФ

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) ги осудува усвоените измени во Изборниот Законик кои беа донесени вчера во Собранието, по скратена ...
сите 76 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.К(29) од Свети Николе и Н.Ц.(31) од Охрид, поради ...
сите 14 | | | веќе видена

Будистичките монаси се познати по нивната „зен“ состојба – но еден од Којасан, Јапонија, реши да им возврати на „незадоволните“ туристи. Монахот почна да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски на денешната пресконференција ги презентираше Стратегијата и Акцискиот план за отворени ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука го објави конкурсот за сместување во студентските домови и други соодветни објекти за студентите запишани на додипломски ...
сите 39 | | | веќе видена

Мнозинството на Комисијата за заштита од дискриминација одлучи дека нема да се поведе постапка за дискриминација против Алфа ТВ, за емисијата на Миленко ...
сите 4 | | | веќе видена

Групата Масив Атак ја одушеви публиката од Романија со прикажување анти-владини пораки за време на нивниот концерт во Букурешт. Трип-хоп бендот, чиј коосновач ...
| | веќе видена

Владата одлучи гасоводната делница Скопје – Тетово – Гостивар, што е предвидено да заврши до Охрид, да продолжи да се гради по истата рута, но со неколку ...
сите 97 | | | веќе видена

Нов Зеланд стана првата држава во светот која усвои закон со кој на жртвите на сексуално насилство им се гарантираат 10 денови платено отсуство, период во кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Еколошката иницијатива „Здрава котлина“ го демантира соопштението на Владата во врска со консултативниот состанок за рудникот во Иловица-Штука, кој се одржа во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во фокусот на референдумското прашање треба да биде Договорот, така како што е насловен, со полно име. Референдумското прашање треба да гласи: „Дали сте за ...
сите 39 | | | веќе видена

Стојам на ритче во Тирингија. Околу мене ливада, десно и лево прво проретчени, па потоа густо засадени дрвја на кои уште не никнале листови. Пролетта тукушто ...
| | веќе видена

next