Радио МОФ

Претставници на Здружението на новинарите на Македонија учествуваа на работната група за измени и дополнувања на Кривичниот законик, каде беа разгледани ...
сите 17 | | | веќе видена

Трубачот Ишмаел Вадада Лео Смит и триото Хариет Тубман вечерва ќе настапат во Македонската опера и балет, а гитаристот Трстон Мур во Денсинг салата на МКС, во ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерството за економија и Универзитетот „Мајка Тереза“ од Скопје потпишаa договор за кофинансирање на проектот технолошки парк во рамки на универзитетот. ...
сите 10 | | | веќе видена

Албанската полиција ги спаси изгладнетите и болните животни, откако министерот за туризам ја видел сторијата за „Зоолошката од пеколот“ на интернет страницата ...
сите 41 | | | веќе видена

Студентскиот парламент на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ вечерва (19 октомври) организира ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако секој би сакал да додаде свежи и сезонски производи во своите приготвени оброци, сепак некогаш е тешко да се запомни што расте во одреден период од ...
сите 2 | | | веќе видена

Драстично зголемен, во некои моменти и двапати поголем, бил увозот на користени возила во првите седум месеци од годинава во однос на истиот период во 2017 ...
сите 4 | | | веќе видена

Локалните и централната власт да не го опструираат бизнисот, да ги почитуваат законските и административните постапки, наместо да ги менуваат одлуките и ...
сите 55 | | | веќе видена

next