Македонската православна црква – Охридска архиепископија, од денеска до 7-ми октомври годинава ќе одржи Архиепископски црковно-народен собор, во манастирот ...
сите 58 | | | веќе видена

Општина Дебрца и Боречката организација бараат дел од манифестациите на Асномската прослава во Пелинце да се префрлат во Црвена Вода. Македонската државност да ...
| | веќе видена

Заев почнува преговори со пратениците на ВМРО ДПМНЕ. До крајот на неделата се очекува да се знае резултатот, дали е постигнато мнозинство. -„Ние остануваме на ...
сите 234 | | | веќе видена

next