Нет Прес

АД наивно веруваат дека со промена на границите на Србија и Косово, конечно ќе се реши овој проблем, оцени во интервју за Радио Слободна Европа Едвард Џозеф, ...
сите 225 | | | веќе видена

Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст, Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата чијашто цел е успешен ...
сите 14 | | | веќе видена

„Македонија долго време е критикувана во меѓународните и домашните извештаи за несоодветните услови во затворите и со тоа за нехуман третман на лицата кои се ...
сите 26 | | | веќе видена

Порториканските функционери објавија дека 2.975 луѓе загинале во ураганот Марија, разорната бура којашто оваа американска островска територија ја погоди во ...
сите 6 | | | веќе видена

ОВЕН После долг период на тешкотии, се приближува времето за успех - ќе добиете сè кон што целите! Можеби ќе појдете на далечно патување. Ако не, очекувајте ...
сите 73 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во Крива Паланка, а во чест на големиот празник Успение на Пресвета Богородица го посети и манастирот ...
сите 7 | | | веќе видена

next