Нет Прес

На денешната 18-та седница на Советот на општината Прилеп советниците од СДСМ си ја изгласаа својата неажурност, неспособност и своето неработење, ова денеска ...
сите 4 | | | веќе видена

Иран продолжува да ги почитува своите обврски во рамките од нуклеараниот договор склучен во 2015 година со шесте светски сили, чијашто иднина не е сигурна ...
сите 15 | | | веќе видена

Групата активисти ткн „Бели шлемови“ кои дејстуваат на бунтовничките територии во Сирија кои ги поддржува Западот, а сириската влада тврди дека станува збор за ...
сите 139 | | | веќе видена

Само референдумот од пред 27 години е настан во поновата историја кој може да се спореди со предизвикот со кој се соочуваме денес, смета премиерот Зоран Заев ...
сите 220 | | | веќе видена

Општиот грабеж кој во моментов го спроведува криминалниот картел на власт предводен од Зоран Заев се обидува да го покрие со нови поделби на граѓаните, изјави ...
сите 77 | | | веќе видена

Нето добивката на рускиот производител на природен гас „Газпром“ е повеќе од пет пати зголемена во второто тримесечје од оваа година, благодарејќи како на ...
сите 7 | | | веќе видена

На британската актерка, 83-годишната Џуди Денч, на пошироката публика најпозната по улогата на „М“ во серијалот за Џејмс Бонд, на шпанскиот филмски фестивал во ...
сите 8 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Д.Е.(32) од Штип, за сторено кривично дело „насилство“. На 15-ти август околу 23:55 часот ...
сите 159 | | | веќе видена

Од САД пристигнуваат контрадикторни изјави околу учеството во воените вежби со Јужна Кореја. Трамп сега ја обвинува Кина дека му врши притисок на Пјонгјанг. ...
сите 66 | | | веќе видена

МПЦ контра Заев и неговата антидржавна политика за промена на името на Република Македонија, застанува во одбрана на името на државата. Синодот апелира до ...
сите 60 | | | веќе видена

Одбројуваме до денот кога нашиот народ ќе излезе за европска Македонија. Само еден настан во поновата историја може да се спореди со предизвикот со кој се ...
сите 98 | | | веќе видена

next