Нет Прес

Pоранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски, ќе биде поставен на позицијата началник на Одделот за борба против организираниот криминал, ...
сите 15 | | | веќе видена

СДСМ ги злоупотребува македонските евроинтеграции за го оправда штетниот договор кој го потпиша Зоран Заев со Грција. Капитулантскиот договор на Зоран Заев за ...
сите 167 | | | веќе видена

Фирми на вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни ...
сите 54 | | | веќе видена

На минатото рочиштe загрозениот сведок рече дека видел 4 тела,но денеска, на прашање на судијата Огнен Ставрев одговори дека слушнал истрели пред да ги види ...
сите 32 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДСМ ги потценува граѓаните на Република Македонија, мислејќи дека криминалот ќе може да го прикријат со измислена поделба на народот, ...
сите 214 | | | веќе видена

ОВЕН Каде и да појдете, ќе се најдете себе си во подобро друштво. Би можеле храбро да се впуштите во некоја битка, бркајќи ги своите повисоки цели. Чудно, но ...
сите 64 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот, претежно во западните планински делови ќе има ...
сите 198 | | | веќе видена

Вкупно 14 лица се повредени во сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Од нив, тројца се со тешки телесни повреди, а 11 со лесни ...
сите 115 | | | веќе видена

next