Нет Прес

За изградбата на новиот клинички центар во општина Ѓорче Петров се разгледува можноста да се избере пакет на готов проект со изведба со што тој ќе биде завршен ...
сите 22 | | | веќе видена

По исполнување на сите правни услови за влегување во сила на конечната спогодба и уставните амандмани, Владата на Република Македонија, ќе го објави во Службен ...
сите 110 | | | веќе видена

Имаме одлична можност овој викенд да имаме една убава средба со НДИ и со УДСАИД и да разговараме за тековните политики, што се случило во минатото, а секако да ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска се одржа трет протест против аерозагадувањето, организиран од иницијативата „Канцерогено општество“. Граѓаните својот револт го изразија со блокирање ...
сите 17 | | | веќе видена

Иако 42-годишната Хинд Алболуки тврди дека се соочува со закани од страна на нејзиното семејство само затоа што побарала развод од сопругот, сепак МВР го одби ...
сите 24 | | | веќе видена

Судијата на Врховниот суд на Венецуела, Хуан Мендоза изјави дека одлуката на претседателот на Националното собрание Хуан Гуаидо да се прогласи за привремен ...
сите 100 | | | веќе видена

next