Нет Прес

Присоединувањето на Турција во Европска унија е една од најважните надворешнополитички задачи на Анкара, изјави во вторникот во Вилнус турскиот министер за ...
сите 19 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека „нема да биде крај на светот“ доколку Велика Британија не постигне договор со Европска унија за Брегзит. ...
сите 30 | | | веќе видена

Вака иницијативата „Го сакам Водно“ преку социјалните мрежи повикува доброволци да ги контактираат и да им се придружат, па заедно од утре да го бранат Водно ...
сите 209 | | | веќе видена

За седум месеци годинава Владата успеа да реализира едвај 21,3% капитални инвестиции. Тоа се 21,3% од средствата наменети за училишта, градинки, болници, ...
сите 52 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, заедно со градоначалникот на општина Сопиште, Стефче Трпковски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Сопиште, ...
сите 45 | | | веќе видена

На 28.08.2018 година во 03.15 часот по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во ноќен клуб во Ресен, полициски службеници од Полициската станица Ресен ...
сите 7 | | | веќе видена

Иселените Срби од Ѓаковица кои денеска најавија дека ќе го чествуваат празникот Успение на Пресвета Богородица во тамошниот манастир, се откажаа од намерата по ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во периодот од 19.50 до 20.10 часот било пријавено дека на улицата „Петар Манџуков“ се слушнале истрели од ...
сите 8 | | | веќе видена

Во 11,20 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп во близина на бензинската пумпа “Лукоил“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Даф“ ...
сите 241 | | | веќе видена

Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата, кои не поседуваат стан или куќа во Скопје, ќе мора да одберат дали ќе патуваат секој ден до работа со ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по повод празникот Успение на Пресвета Богородица упати честитка до Поглаварот на Македонската Православна ...
сите 105 | | | веќе видена

next