Нет Прес

Пренесувајќи ја пораката од уметниците на отворањето на годинашното издание на престижниот Фестивал „Охридско Лето“, режисерот Александар Поповски, цитираше ...
сите 44 | | | веќе видена

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. ...
сите 44 | | | веќе видена

Во чест на страствениот риболовец и доаејен на македонска глума Ванчо Петрушевски, во септември за првпат во Македонија ќе се организира Мини олимпијада во ...
сите 5 | | | веќе видена

На патниот правец Кочани – Македонска Каменица денеска за малку ќе загинеше возач на цистерна кога цел рид од карпи се срушил во близина на селото Истибања. ...
сите 119 | | | веќе видена

Јован Стојоски успеа да влезе во финалето на Европско првенство под 23 години. Со ваквиот подвиг, Стојоски влезе во историјата на Македонската атлетика како ...
сите 14 | | | веќе видена

Американскиот национален центар за урагани денеска соопшти дека тропската бура Бери се зајакнува додека се приближува кон крајбрежјето на Луизијана, а се ...
сите 58 | | | веќе видена

Денеска во селото Мојанци во употреба е пуштена Пречистителната станица за отпадните води од Кочани, кои повеќе нема да се слеваат директно во реката ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнс. Владината ...
сите 76 | | | веќе видена

УНЕСКО зборува – канта тропа. Наместо да се уриваат дивоградби, им се сечат црвени ленти. Дивоградбата на советникот од ДУИ во општина Охрид Нефи Усеини кај ...
сите 105 | | | веќе видена

Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од рис направена со помош на т.н. „фотозамки“. Како што објавија од НП „Маврово“ на својата Фејсбук страница, ...
сите 23 | | | веќе видена

next