Нет Прес

Досега нѐ делеле, сме учеле во нашите историски учебници дека пропагандите на Србија, на Бугарија, на Грција ја делеле Македонија, го дробеле македонското ...
сите 7 | | | веќе видена

Од година в година вредноста на фудбалерите вртоглаво расте, но иста е и ситуацијата и со спонзорските договори на произведувачите на спортска опрема коишто ...
сите 51 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Џим Матис го прогласи во вторникот крајот на запирањето на сојузничките воени вежби на Корејскиот полуостров што беше „знак ...
сите 53 | | | веќе видена

Шведските социјалдемократи, кои се актуелната владејачка партија, ја претставија во вторникот својата изборна програма во којашто ветуваат дополнителна седмица ...
сите 10 | | | веќе видена

Дванаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиноски направи голем подвиг препливувајќи ја маратонската патека во должина од 30 километри од Свети Наум до охриското ...
сите 111 | | | веќе видена

Заменик менаџерот на рудникот „Бучим“, Николајчо Николов на денешната свеченост истакна дека доколку не ја добијат дозволата за експлоатација во новото рудно ...
сите 25 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа над Гостивар од 75:69 го почнаа циклусот контролни натпревари пред стартот на новата сезона, информираа од клубот. ...
сите 34 | | | веќе видена

Цените на нафтата пораснаа во вторникот на меѓународните пазари кон 77 долари за барел, благодарејќи на сигналите за скромен раст на производството на ...
сите 34 | | | веќе видена

Делегацијата конгресмени на САД, предводена од когренсменот од сојузната држаа Тексас, Бил Флорес, која престојува во Македонија вчера се сретна со премиерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска со сопругата Маја и синот присуствуваа на големиот црковно-народен собир по повод православниот ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Берово, од каде на сите верници од православна вероисповед им го честиташе ...
сите 84 | | | веќе видена

next