Нет Прес

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, заедно со градоначалникот на општина Сопиште, Стефче Трпковски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Сопиште, ...
сите 45 | | | веќе видена

На 28.08.2018 година во 03.15 часот по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во ноќен клуб во Ресен, полициски службеници од Полициската станица Ресен ...
сите 7 | | | веќе видена

Иселените Срби од Ѓаковица кои денеска најавија дека ќе го чествуваат празникот Успение на Пресвета Богородица во тамошниот манастир, се откажаа од намерата по ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во периодот од 19.50 до 20.10 часот било пријавено дека на улицата „Петар Манџуков“ се слушнале истрели од ...
сите 8 | | | веќе видена

Во 11,20 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп во близина на бензинската пумпа “Лукоил“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Даф“ ...
сите 241 | | | веќе видена

Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата, кои не поседуваат стан или куќа во Скопје, ќе мора да одберат дали ќе патуваат секој ден до работа со ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по повод празникот Успение на Пресвета Богородица упати честитка до Поглаварот на Македонската Православна ...
сите 105 | | | веќе видена

Полицијата на тетовското подрачје во првите шест месеци од годинава открила 597 возачи без положен возачки испит и валидна дозвола. Бројката на вакви „диви“ ...
сите 131 | | | веќе видена

По повод христијанскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), во манастирот во Матка, кај Скопје денеска ќе се одржи божествена ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерството за здравство во септември ќе распише оглас за сите државни специјализации кои се потребни на здравствените установи во земјава, најави синоќа во ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов на сите христијански верници и на поглаварот на Македонската православна црква г.г.Стефан , им го честита големиот празник , Успение ...
сите 118 | | | веќе видена

next