Нет Прес

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешниот состанок на државниот врв кај претседателот на Собанието Кадри Весели, изјави дека на средбата се разговарало ...
сите 95 | | | веќе видена

Двајца затвореници во затвореното одделение во затворот „Идризово“ изутринара подметнале пожар кој веднаш бил изгаснат од затворската полиција. Како што ...
сите 26 | | | веќе видена

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од ...
сите 15 | | | веќе видена

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената ...
сите 68 | | | веќе видена

Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш, вели во видео обраќање Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -За ...
сите 38 | | | веќе видена

Советот на Меѓународниот фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“ реагира на веста дека оваа национална манифестација што го негува изворниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ...
сите 20 | | | веќе видена

На свечена церемонија утре ќе биде подигнато знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија, која наскоро ќе го носи името Република Северна Македонија. ...
сите 97 | | | веќе видена

Бугарските власти ја истражуваа можната поврзаноста меѓу нападот со нервен гас од пролетта 2018-та во англскиот град Солсбери врз поранешниот двоен ...
сите 18 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев вчера гостуваше во емисијата „Агенда 35“ каде говореше за приватизација на пазарот за електрична енергија и за ...
сите 24 | | | веќе видена

Вчера во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) е првата ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако во јавноста се кренаа лавина реакции за изборот на баџанакот на собранискиот спикер Талат Џафери, Нури Бајрами за член на Државната комисија за ...
сите 23 | | | веќе видена

next