Нет Прес

Коалицијата Заедно ЗА европска Македонија денеска ќе одржи трибини во Дојран, Валандово и Тетово. Во центарот на Дојан, со почеток во 12.30 часот, ќе се одржи ...
сите 143 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Охрид доцна попладнево изврши увид на лице место во семејна куќа во охридското село Велгошти, каде ...
сите 79 | | | веќе видена

Во експлозија на бомба поставена во ресторан во Донецк, во петокот е убиен претседателот на самопрогласената Народна Република Донецк во побунетите источни ...
сите 35 | | | веќе видена

Владата денеска соопшти дека за кампањата за референдумот издвоила 6.500 евра, додека трошоците за емитување и продукција на содржини се на Собранието и на ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе одржи протестен марш во Кичево. Повикот до граѓаните го испрати генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев. Неговиот статус го ...
сите 193 | | | веќе видена

next