Нет Прес

Шведските социјалдемократи, кои се актуелната владејачка партија, ја претставија во вторникот својата изборна програма во којашто ветуваат дополнителна седмица ...
сите 10 | | | веќе видена

Дванаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиноски направи голем подвиг препливувајќи ја маратонската патека во должина од 30 километри од Свети Наум до охриското ...
сите 111 | | | веќе видена

Заменик менаџерот на рудникот „Бучим“, Николајчо Николов на денешната свеченост истакна дека доколку не ја добијат дозволата за експлоатација во новото рудно ...
сите 25 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа над Гостивар од 75:69 го почнаа циклусот контролни натпревари пред стартот на новата сезона, информираа од клубот. ...
сите 34 | | | веќе видена

Цените на нафтата пораснаа во вторникот на меѓународните пазари кон 77 долари за барел, благодарејќи на сигналите за скромен раст на производството на ...
сите 34 | | | веќе видена

Делегацијата конгресмени на САД, предводена од когренсменот од сојузната држаа Тексас, Бил Флорес, која престојува во Македонија вчера се сретна со премиерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска со сопругата Маја и синот присуствуваа на големиот црковно-народен собир по повод православниот ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Берово, од каде на сите верници од православна вероисповед им го честиташе ...
сите 84 | | | веќе видена

Присоединувањето на Турција во Европска унија е една од најважните надворешнополитички задачи на Анкара, изјави во вторникот во Вилнус турскиот министер за ...
сите 19 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека „нема да биде крај на светот“ доколку Велика Британија не постигне договор со Европска унија за Брегзит. ...
сите 30 | | | веќе видена

Вака иницијативата „Го сакам Водно“ преку социјалните мрежи повикува доброволци да ги контактираат и да им се придружат, па заедно од утре да го бранат Водно ...
сите 209 | | | веќе видена

За седум месеци годинава Владата успеа да реализира едвај 21,3% капитални инвестиции. Тоа се 21,3% од средствата наменети за училишта, градинки, болници, ...
сите 52 | | | веќе видена

next