Нет Прес

Земјотрес со магнитуда од три степени и епицентар кој потекнува од струмичкото подрачје е регистриран ноќеска во 02:10 часот. Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 143 | | | веќе видена

ОВЕН Месечината во вашиот знак ги акцентира вашите таленти и сега би можеле да напредувате кон привилегирана позиција. Контактирајте ги клучните играчи кои би ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ги именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба. Рухан Иљази е именуван за ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседатлот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски, оствари средба со директорот на Директоратот за проширување во Европската Комисија Кристијан Даниелсон. Во ...
сите 78 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДМПНЕ испратила известување до претседателот на Собранието Талат Џафери во кое посочува дека одлуките на Владата за пренамена на ...
сите 65 | | | веќе видена

Вкупно 57 проценти од македонските граѓани го подржуваат членството во ЕУ и НАТО под името „Република Северна Македонија”, покажува новата анкета на ...
сите 16 | | | веќе видена

next