Нет Прес

Собранието на Република Македонија попладнево со 61 глас „за“ и четири против го избра Петар Атанасов за заменик-министер за образование и наука. Претседателот ...
сите 12 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти објави дека опозицијата денеска го поднесе барањето за вонредна седница на ...
сите 292 | | | веќе видена

Сите напади врз новинари кои се случиле по 1 јуни 2017 година се расчистени од страна на Министерството за внатрешни работи. Полицијата презема низа активности ...
сите 35 | | | веќе видена

Авто-испитен центар Скопје, сега ќе го работи тоа што беше работа на АМСМ во изминативе десет години, а лиценцата за работа, штотуку отворената фирма ја добила ...
сите 37 | | | веќе видена

Со свечено отворање на новиот станбено-деловен комплекс Diamond Garden во Тафталиџе, Скопје, синоќа градежниот бренд Адора инженеринг прослави 16 години ...
сите 3 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека државата и нејзините ресурси од Зоран Заев и СДСМ се третираат како да се нивна приватна сопственост. Перчо Божиновски од Општинскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Според резултатите од анкетата на ИРИ во однос на приватноста на граѓаните, процентот на тие што сметаат дека нивните телефонски разговори се прислушуваат е и ...
сите 43 | | | веќе видена

Кинеското министерство за надворешни работи објави во средата дека нема „ништо ново“ во обвинувањата од американскиот претседател Доналд Трамп дека Кина ја ...
сите 38 | | | веќе видена

next