Нет Прес

Вчера Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра кандидати за градоначалници на претстојните избори за Охрид и Ново Село. Во делот на Охрид кандидат ...
сите 7 | | | веќе видена

„Скандал! Полицијата ја чува депонијата од очите на јавноста“, гласи насловот на видеото кое го објавија од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, чии претставници ...
сите 6 | | | веќе видена

Основниот суд во Прилеп го осуди на 18-години затворска казна битолскиот полицаец, Енвер Тоска, за свирепото убиство на својот сограѓанин, 36-годишниот Алили ...
сите 19 | | | веќе видена

Скопскиот џез фестивал доби 3 милиони денари од Министерството за култура, од побарани 7 милиони 775 илјади денари, откако беа поништени првичните резултати од ...
сите 45 | | | веќе видена

Споменикот „Воин на коњ“ да замине за Атина, а атинскиот „Тркач“ да пристигне во Скопје била идејата на министерката за култура на Грција, пренесена на средба ...
сите 50 | | | веќе видена

Сите документи од предметот „Империја“ се сочувани, потврди за МИА обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова, по информацијата објавена ...
сите 178 | | | веќе видена

next