Нет Прес

Продолжува опустошувањето на Скопје, граѓаните се гневни поради сечата на дрвја која се случува во главниот град на Македонија во последниот период. Најнов ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерот на Република Македонија ја продолжува кампањата со која бара од граѓаните да гласаат „3А“ на референдумот за договорот со Грција и промената на ...
сите 8 | | | веќе видена

Секакво прекројување на границите и размени на територии е повик за нови трагедии на Балканот, изјави во саботата во Дубровник, косовскиот премиер Рамуш ...
сите 49 | | | веќе видена

Нема да агитирам за референдумот, се дистанцирам од партијата, објави во саботата Горан Белевски, на социјалната мрежа фејсбук кој како поранешен советник во ...
сите 2 | | | веќе видена

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип порачаа дека вчера граѓаните на Штип уште еднаш покажаа дека не го поддржуваат Зоран Заев и неговите штетни политики. ...
сите 126 | | | веќе видена

Тешка сообраќајка денеска се случи на Плетвар. Според информациите во неа учествувале две товарни возила. Како што пишува Прес24 еден од возачите е заглавен во ...
сите 36 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 19:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу 16,45 часот на улицата “Љубљанска“ во ...
сите 53 | | | веќе видена

next