Нет Прес

Европската комисија во петокот најави дека ќе предложи укинување на поместувањето на стрелките на часовникот двапати годишно, додека одлуката за тоа кое време ...
сите 41 | | | веќе видена

На интернет страницата на библиотеката основана од поранешниот американски претседател Бил Клинтон, објавен е транскрипт од телефонски разговори со поранешниот ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, веќе некое време зборуваат за размена на територии, но всушност нивниот вистински план би ...
сите 296 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Советот на Општина Прилеп ја одржа својата 18. седница, велат од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп и додаваат дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Советниците на општина Центар вчера со гласови на советниците од сите политички партии го продолжија мораториумот за нови градби на територијата на општината. ...
сите 8 | | | веќе видена

Две лица се однесени во болница кога биле прободени на централната железничка станица во Амстердам, пренбесува АФП, цитирајќи полициски извори. Станицата била ...
сите 28 | | | веќе видена

Синоќа скопската полиција спровела акциска контрола со цел откривање и санкционирање на возачите што организираат и учествуваат во диви трки. Како што ...
сите 92 | | | веќе видена

Mожно е „правиот план“ на српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ односно Хашим Тачи, е Србија да ја признае независноста на Косово а за возврат ...
сите 281 | | | веќе видена

Обвинетиот Игор Југ за насилствата во Собранието од 27 април минатата година, вкрстено го испрашуваше министерот Дамјан Манчевски. Очигледно видовте оружје, но ...
сите 43 | | | веќе видена

Очекувано е за време на празници да се зборуваат убави работи, да се слушаат фалби и пофалби. Сепак ние знаеме, граѓаните паметат, но за да ги освестиме ...
сите 4 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ повторно се фалат со проекти на ВМРО-ДПМНЕ, велат од оваа парија преку соопштение до јавноста. Инвестицијата на чие отворање денес ќе ...
сите 110 | | | веќе видена

next