Нет Прес

Како последница од труење од чад, предизвикан од пожарот што избувна попладнево во скопската населба Кисела Вода, девет (9) пациенти се хоспитализирани на ...
сите 114 | | | веќе видена

Локализиран е пожарот во Кисела Вода во кој беа опожарени три стана од кои еден целосно. При гаснењето повредени се тројца пожарникари од кои двајца вдишале ...
сите 79 | | | веќе видена

Трубачи за крај на основното образование…Весело и разиграно, но и со по некоја солза, полуматурантите ќе ги напуштат училниците каде девет години го стекнуваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на Клинички центар (ССКЦ), реагира дека Нацрт – законот за лекарска дејност во основа делува како мешавина на постоечки закони и има за ...
сите 48 | | | веќе видена

Од почит кон филмот и авторот кој ми го обликуваше животот и ми отвори духовни сфери На 12 мај 1968 светот се смени, го промени Стенли Кјубрик кога се појави ...
сите 2 | | | веќе видена

next