Нет Прес

Најмалку три лица загинале во уривањето на сдумкатницата во турскиот мегалополис Истанбул, објавија во средата локалните медиуми. Од под урнатините се спасени ...
сите 83 | | | веќе видена

Унгарската Влада го поздравува потпишувањето на протоколот за прием на Република Северна Македонија во НАТО, соопшти денеска унгарската амбасада во Скопје. – ...
сите 166 | | | веќе видена

Заменикот на грчкиот министер за здравство му порача на европскиот комесар за здравје „да си ја гледа својата работа“, откако овој остро го прекори поради ...
сите 5 | | | веќе видена

Со изведување докази, предложени од одбраната, во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседавачот на Комитетот за меѓународни односи при Советот на Руската Федерација, Константин Косачев, оцени дека тоа што Македонија го потпиша пристапниот ...
сите 15 | | | веќе видена

next