Радио Слободна Европа

Во Собранието денеска продолжи втората фаза од расправата за уставните измени. На дневен ред е текстот на четири нацрт-амандмани на Уставот на Република ...
сите 351 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за новинарот на Гласот на Америка, Грета Ван Сустерен во Буенос Аирес во Аргентина каде беше на самит на Г ...
сите 39 | | | веќе видена

Империја, Талир, Траекторија, Маѓар Телеком и Актор се големите корупциски афери со кои се соочува Македонија. Сите се во надлежност на СЈО. Империја и Актор ...
сите 4 | | | веќе видена

Капитал - Странските компании набавуваат малку суровини од македонските фирми Една од темите на насловната страница на новото издание на Капитал е посветено на ...
сите 14 | | | веќе видена

По незаборавниот перформанс на гитаристот и експериментатор Фред Фрит (кој патем како организатор го потпиша Скопје џез фестивал) во камерната сала на ...
сите 31 | | | веќе видена

Јавно наддавање со само еден понудувач, договор во четири очи или законска непосредна спогодба со купувач поради дооформување на парцела, со цени од едно евро ...
сите 29 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп пристигна во Аргентина на самитот на Групата 20, откажувајќи ги планираните разговори со рускиот претседател Владимир ...
сите 73 | | | веќе видена

По нешто повеќе од два месеца од последното излегување во јавноста со наталожените проблеми, од кои хаосот во однос на начинот на пресметка на платите и ...
сите 9 | | | веќе видена

Фирмата „Обновители“, која е основана од Македонската православна црква и од сопственикот на Фешн, Зоран Антиќ, две години немаат никакви приходи и нема ниту ...
сите 27 | | | веќе видена

Еколошката категоризација на возилата ќе го ограничи движењето на автомобилите кои ќе добијат жолта или црвена налепница. Тие за време на високо аерозагадување ...
сите 9 | | | веќе видена

По најавата на министерот за здравство Венко Филипче за почнување подготвителни работи за новиот Клинички центар во Скопје од идната година, во јавноста се ...
сите 54 | | | веќе видена

next