Радио Слободна Европа

Во образованието беа најавени повеќе големи зафати со кои требаше да се направат суштински измени, меѓу кои намалување на часовите од септември во основните ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефот на Центарот за атмосферска физика и климатологија во Атина Христос Зерефос вели дека комбинацијата фактори на животната средина создала совршена бура со ...
сите 10 | | | веќе видена

Собранието неделава, без присуство на опозициската ВМРО-ДПМНЕ го распиша консултативниот референдум, чие прашање е: „Дали сте за влез во ЕУ и НАТО со прифаќање ...
сите 254 | | | веќе видена

Фејсбук соопшти дека била идентификувана координирана кампања за влијание врз делумните избори за американскиот Конгрес што треба да се одржат во ноември ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери , очекува волјата на мнозинството граѓани кои, според сите анкети, се залагаат за членство на Македонија во ЕУ и во ...
сите 151 | | | веќе видена

Куманово одамна се соочува со лоша комунална хигиена. Се чини дека ниту Јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ во соработка со кумановските акцијаши не може ...
сите 28 | | | веќе видена

next