Радио Слободна Европа

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 11 мај годинава Во аптеките лековите кои за граѓаните се на товар на Фондот за здравствено осигурување се ...
сите 11 | | | веќе видена

Глобус - Правдата не тропа на вратите на влијателните персони Глобус ја оправдува својата констатација дека „целиот правен систем“ или третата власт е целосно ...
сите 48 | | | веќе видена

Новоименуваната амбасадорка Кејт Мери Брнс останува да ги следи досегашните американски политички насоки спрема нашата земја. Таа доаѓа на местото на Џес ...
сите 89 | | | веќе видена

Пентагон објави дека развива планови за воена придружба на бродови во Персискиот залив откако вооружени ирански бродови се обиделе да принудат еден британски ...
сите 62 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 195 | | | веќе видена

Откако на Јутјуб се појавија снимените телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со двајцата руски пранкери кои лажно се претставиле дека се првиот човек на ...
сите 11 | | | веќе видена

Најблискиот соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини, заедно со други двајца Италијанци и тројца Руси, биле тајно снимени како на 18 октомври ...
сите 26 | | | веќе видена

По Едвард Ед Лакнам, кој е добитник на Златната камера 300 за животен опус, на претстојното 40 јубилејно издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, кое од 14 до 21 ...
сите 5 | | | веќе видена

Во галеријата на манастирот „Свети Јован Бигорски“ е отворена првата изложба на стари македонски носии на Мијаците од дебарско-реканскиот регион. Оваа изложба ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид и езерото се едни од ретките природни богатства по кои не препознаваат во светот, но за жал, институциите во континуитет со години наназад најнеодговорно ...
сите 85 | | | веќе видена

Наведувајќи дека Турција отсекогаш ја поддржувала и оти ќе продолжи да ја поддржува интеграцијата на Балканот во евроатлантските организации претседателот ...
сите 57 | | | веќе видена

Железничката пруга од Битола за грчка граница е изградена веќе неколку месеци, но сѐ уште нема возови и не е воспоставен возен ред со соседна Грција. ...
сите 15 | | | веќе видена

next