Кајгана

Пандемијата на коронавирус затвори многу работни места и оневозможи милиони луѓе да ја вршат својата работа. Фотографите, освен фоторепортерите, останаа без ...
сите 6 | | | веќе видена

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека принудната пролетна пауза во сезоната 2020 во Формула 1 може да биде продолжена до почетокот на мај. Сезоната во ...
сите 24 | | | веќе видена

Тој одговарајќи на новинарско прашање како ќе се справи нашиот здравствен систем кога ќе биде пикот со коронавирусот, посочи дека имајќи ја предвид целокупната ...
сите 771 | | | веќе видена

Заклучно со вчера УЈП го заокружи третото тримесечје од проектот Мој ДДВ. Споредбено со првите два квартала зголемување има и кај бројот на корисници на ...
сите 14 | | | веќе видена

Исхраната влијае на работата на бубрезите, а прекумерното користење на некои намирници им пречи на нивното правилно функционирање. Храна која пречи на работата ...
сите 36 | | | веќе видена

Кога ќе слушнете дека некој го изневерил својот партнер, во вас се јавува чувство на презир и осуда. Антропологот Хелен Фишер вели дека ситуацијата не е толку ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп ја предупреди целата нација да се продготви за две „многу тешки недели“ откако Белата куќа била известена дека бројот на ...
сите 165 | | | веќе видена

Научниците направија голем чекор напред во обидите да го дешифрираат она што го кажува човекот само со следење на мозочните бранови додека зборува. Успеаја да ...
сите 2 | | | веќе видена

Кочанската гордост од синоќа има свој клуб и на Островот. Звучи неверојатно, но е вистинито. Фудбалскиот клуб Осогово можеби нема сили ниту да избори опстанок ...
сите 9 | | | веќе видена

Малку смеа во овие тешки времиња не е на одмет. Со оглед на тоа дека спортот е на пауза, фудбалските фанови на разни начини се обидуваат да се разонодат во ...
сите 10 | | | веќе видена

next