Кајгана

Њујоршката агенција специјализирана за бизнис вести Bloomberg објави текст за гувернерката на Народна банка Анита Ангеловска Бежоска во кој ги објаснува ...
сите 55 | | | веќе видена

Вчера ширум светот имавме можност да ја видиме последната Супермесечина за 2019 година, наречена топла Супермесечина. Вака изгледаше природниот сателит на ...
сите 2 | | | веќе видена

Филмот „8 Mile“ од 2002 година, со Еминем во главната улога, доби позитивни критики и заработка поголема од 243 милиони долари. Критиките најмногу беа ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ даде свое мислење за натпреварот против Азербејџан на кој репрезентацијата победи со 2:1 во првото коло од ...
сите 7 | | | веќе видена

„Секој миг, секој ден, мислев дека ќе умрам“, откри актерката Емилија Кларк во текст за списанието The New Yorker. Ѕвездата на „Game of Thrones“ раскажува дека ...
сите 8 | | | веќе видена

next