Кајгана

Скопје, 14 септември 2018 (МИА) - Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Низа експлозии и пожари го потресоа Бостон вчера доцна попладне по локално време. Десетина станбени населби беа зафатени од стихијата што се рашири во неколку ...
сите 15 | | | веќе видена

Популарен кинески синџир на ресторани изгуби околу 190 милиони долари во пазарна вредност откако бремена жена пријави дека нашла мртов стаорец во нејзината ...
сите 3 | | | веќе видена

Русите осомничени од Британија дека биле испртени да ги отрујат поранешниот агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија со „новичок“, го прекинаа молкот и ...
сите 44 | | | веќе видена

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, играчот кој по доаѓањето на „Енфилд“ експлодираше и стана еден од клучните играчи на Клоп, за англиските медиуми откри некои ...
сите 40 | | | веќе видена

next