Кајгана

МВР, како што се наведува во полициското соопштение, го осудува ваквиот недоличен и недопустлив начин на однесување особено на полициски службеници и согласно ...
сите 30 | | | веќе видена

Нема подобра комбинација од добра книга и шолја чај. Додека траат засилените мерки против коронавирусот, искористете го слободното време за да ги прочитате ...
сите 2 | | | веќе видена

Организаторите на Летните олимписки игра кои годинава треба да се одржат во Токио се премислија и се договорија со ИОК за одложување на Игрите за наредната ...
сите 117 | | | веќе видена

Со повеќе од 1,8 милијарди луѓе во изолација, над 16.500 смртни случаи и здравствени системи на неколку земји што се на раб на колапс, пандемијата Covid-19 ...
сите 307 | | | веќе видена

ИАБ Македонија , асоцијацијата која ги обединува водечките онлајн медиуми, маркетинг агенции и огласувачи во земјава, реагира на одлуката на Министерството за ...
сите 92 | | | веќе видена

Скопје, 24 март 2020 (МИА) – Група граѓани бара воведување евтина тарифа на струјата за време на вонредната состојба, заради повисоките режиски трошоци поради ...
сите 37 | | | веќе видена

Автомобилските компании одговараат на повиците на владите да помогнат во производството на медицински вентилатори и маски за лица и така да помогнат во борбата ...
сите 10 | | | веќе видена

Одлуката ќе важи додека трае вонредната состојба во земјава. -Фондот за здравственото осигурување на Република Северна Македонија ќе склучи договори со овие ...
сите 49 | | | веќе видена

next