Кајгана

Во новата зграда на Универзитетот „Niagra College“ во Канада, студентите ќе учат како да одгледуваат марихуана, да го проверуваат нејзиниот квалитет и да ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Двејн Вејд ја прекина неизвесноста и официјално објави дека ќе потпише едногодишен договор со Мајами Хит, кој ќе биде последен во ...
сите 38 | | | веќе видена

Одредени работи кои се поврзани со здравјето, а кои од родителите, бабите и дедовците редовно ги слушавме како мали, едноставно денеска не важат. Станува збор ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката за одбрана на Република Италија Елизабета Трента во официјална посета на Република Македонија кај колешката Радмила Шекеринска. Фото: МИА/Фросина ...
сите 314 | | | веќе видена

Американската тенисерка, Серена Вилијамс, за прв пат и се обрати на јавноста после скандалот во финалето од УС Опен, каде судијата на тој меч таа го обвини за ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Тендер за избор на универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата ќе објави денеска Владата на кој ќе може се ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Актерката Ирена Ристиќ (43) вчера во 1 часот по полноќ била приведена заедно со В.Р.(32) од Скопје, бидејќи го нарушиле ...
сите 73 | | | веќе видена

next