Кајгана

Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
сите 310 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење основано сомнение дека сторил кривични дела - ...
сите 36 | | | веќе видена

Во неколку англиски градови во Обединетото Кралство се запалени повеќе столбови за мобилна телефонија, а нападнати се и инженери поради непотврдени теории за ...
сите 29 | | | веќе видена

Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на COVID-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани сега изнесува 483 лица. Има уште пет нови ...
сите 310 | | | веќе видена

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска ...
сите 42 | | | веќе видена

Двајца лекари инфектолози, осум медицински сестри и четворица болничари од штипското Инфективно одделение се ставени во самоизолација, по наредба на здравствен ...
сите 176 | | | веќе видена

Заштитата на медицинските работници и обезбедувањето услови за максимална заштита во нивната секојдневна работа во справувањето во пандемијата беше во фокусот ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни примања и ...
сите 33 | | | веќе видена

На воениот аеродромот Батајница, во близина на Белград, утринава слета единаесетиот авион со медицинска опрема, техника и заштитна опрема, кои, според ...
сите 146 | | | веќе видена

next