Кајгана

Скопје, 1 мај 2020 (МИА) – Канцеларијата на Светска банка во Скопје соопшти дека се одобрени 90 милиони евра за поддршка на Република Северна Македонија за ...
сите 36 | | | веќе видена

Бројот на тестови се намалува затоа што бројот на лица за кои се сомневаме дека се заболени од COVID-19 е сѐ помал, објави вчеравечер министерот за здравство ...
сите 552 | | | веќе видена

Политиката на Гоце Делчев е за Македонија и таа да биде ослободена, и тој политички идентитет на Гоце Делчев е силен и ги надминува сите други идентитети. Гоце ...
сите 259 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека е потребен систем за предупредување во случај повторно да почне да расте бројот на заразени со новиот ...
сите 37 | | | веќе видена

Кризата со коронавирусот ќе доведе до пореметување на фудбалскиот календар најмалку наредните 2-3 години. Ова мислење го изрази членот на Извршниот комитет на ...
сите 26 | | | веќе видена

Вулканот Ебеко на Курилските Острови се активираше исфрлајќи чад и пепел по што настада едно од околните гратчиња. Северо-Курилск има само 2.500 жители и се ...
| | веќе видена

Во најновото видео на Cinema Sins ги набројуваат филмските „гревови“ на филмот „Catwoman“ . Екипата на Cinema Sins вели дека филмот е ужасен и дека има ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата денеска соопшти дека заедно со синдикалните организации дефинирале предлози кои се добра основа за решение за спроведување на финансиската поддршка за ...
сите 489 | | | веќе видена

next