Кајгана

Скопје, 16 ноември 2018 (МИА) – Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој ...
сите 408 | | | веќе видена

Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во ...
сите 17 | | | веќе видена

Вашингтон, 16 ноември 2018 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото високотехнолошко стратешко оружје, соопштија ...
сите 37 | | | веќе видена

next