Кајгана

Дефанзивецот на Лидс и соиграч на нашиот Езџан Алиоски, го потенциране токму македонскиот фудбалер како личност со која не би сакал да биде ставен во карантин. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова е историски момент кој им припаѓа на сите граѓани на нашата земја и на плејадата политичари и визионери, кои макотрпно во текот на изминатите три децении ...
сите 138 | | | веќе видена

НАТО командниот систем за управување со кризи (НИЦС), кој нашата земја целосно го имплементира во 2019 година, овозможува брзо и ефикасно координирање на ...
сите 60 | | | веќе видена

Македонскиот голгетер во ова време на пандемија покаѓжува голема општествена одговорност, останува дома сам, далеку од децата и сопругата. Илија Несторовски ...
сите 30 | | | веќе видена

Светот е на пауза. Нештата без кои до скоро не можевме да си го замислиме денот сега ни се луксуз за кој сонуваме. Во вакви неизвесни времиња понекогаш е тешко ...
сите 8 | | | веќе видена

Пејачот и фронтмен на германскиот бенд „Рамштајн“ Тил Линдеман е позитивен на новиот коронавирус, објавија неколку германски медиуми. 57-годишниот музичар бил ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерот Филипче информираше дека еден од членовите на Клиниката за кардиологија на работа покажал симптоми, тој е дел од резервниот тим и нема контакт со ...
сите 496 | | | веќе видена

Министерот Филипче информираше дека еден од членовите на Клиниката за кардиологија на работа покажал симптоми, тој е дел од резервниот тим и нема контакт со ...
сите 496 | | | веќе видена

Венко Филипче одржа прес-конфереција во врска со новонастанатата ситуација со коронавирусот во нашата земја. - Не треба да се има ниту најмал сомнеж дека не се ...
сите 496 | | | веќе видена

Германија е веќе недела дена во локдаун, а пустите улици низ обично бучниот Берлин се невообичаена глетка. Прошетката низ ваков Берлин изгледа навистина чудно.
сите 2 | | | веќе видена

Од кризниот штаб за коронавирусот во Белгија даваат неколку детали околу првиот случај на заразено домашно милениче со коронавирусот. Мачката била инфицирана ...
сите 30 | | | веќе видена

next