Кајгана

Димовски истакна дека со овој чин се влегува во финалната фаза на реформите на безбедносниот сектор и на АНБ. -Потпшишувањето на денешниот документ ќе ни ...
сите 25 | | | веќе видена

Германската полиција на Twitter соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични причини и се верува ...
сите 46 | | | веќе видена

Предлогот е поднесен од група пратеници од ДУИ, а како што појасни еден од предлагачите Реџаиљ Исмаили, иницијативата произлегува од барањата на граѓаните кои ...
сите 69 | | | веќе видена

Филмската екипа на „Медена земја“ активно се подготвува за свеченото доделување на Оскарите во Лос Анџелес. Документарниот филм „Медена земја“ кој доби две ...
сите 67 | | | веќе видена

Како што соопшти Јавното обвинителство, од резултатите на вештачењето спроведено по наредба на јавниот обвинител во текот на истражната постапка произлегло ...
сите 44 | | | веќе видена

Тинејџерката Коко Гоф од САД ја елиминираше минатогодишната шампионка Наоми Осака од Јапонија во третото коло на Австралија Опен. 15-годишната дебитантка на ...
сите 188 | | | веќе видена

На прес-конференција во Општина Битола, градоначалничката Наташа Петровска соопшти дека кривична пријава е поднесена и против други лица и очекува побрзо ...
сите 17 | | | веќе видена

Гостивар, 24 јануари 2020 (МИА) – Гостиварeц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое му дал пари за да помогне при вработување во државна ...
сите 41 | | | веќе видена

next