Кајгана

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи повторно апелираше да се покаже човечност во време кога земјата се справува со пандемијата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Скопје, 30 март 2020 (МИА) – Државјани на Република Северна Македонија кои се пријавени за хуманитарните летови се очекува денеска да пристигнат во земјава со ...
сите 94 | | | веќе видена

Ферари изрази подготвеност за продолжување на договорот со Себастијан Фетел за уште една година, меѓутоа за драстично помала плата. Според италијанскиот Sky ...
сите 16 | | | веќе видена

Најстариот човек во светот денеска го прослави својот 112. роденден во самоизолација, поради пандемија на коронавирусот. Боб Вејтон, поранешен учител и инженер ...
сите 11 | | | веќе видена

Подготвени се осумте автобуси со кои ги пречекуваме и превезуваме нашите сограѓани кои ни пристигаат од Берлин со летот во 17:00 часот, соопшти на Facebook ...
сите 94 | | | веќе видена

Празни улици, затворени продавници и маркети, без вообичаената гужва за недела попладне. Ваква е сликата попладнево во Скопје откако Владата како една од ...
сите 77 | | | веќе видена

Меѓу земјите кои не спроведуваат строги мерки за коронавирусот е Белорусија. За да ги охрабри малку луѓето претседателот Александар Лукашенко вчера одигра ...
сите 37 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на општина Дебар е добра. Во изминатите 24 часа не се забележани никакви проблеми во однос на владините мерки. Им ...
сите 60 | | | веќе видена

next