Кајгана

Нион, 11 јануари 2019 (МИА) – Европската фудбалска централа УЕФА го објави Тимот на 2018 година, составен од најдобрите играчи во европски тимови за изминатите ...
сите 36 | | | веќе видена

Скопје, 11 јануари 2019 (МИА) – Извршена е внатрешна контрола во сите здравствени домови, при што е утврдено дека во вакциналните пунктови се пронајдени 635 ...
сите 167 | | | веќе видена

Скопје, 11 јануари 2019 (МИА) – Пред Собранието на Република Македонија и денеска се одржува граѓански протест против промената на името, во организација на ...
сите 20 | | | веќе видена

Атина, 11 јануари 2019 (МИА) – Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на гигантот за е-трговија Amazon Џеф Безос одекна низ медиумите. Џеф и Мекензи Безос соопштија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Скопје, 11 јануари 2019 (МИА) – Министерството за образование и наука ја следи ситуацијата со епидемијата од морбили, во координација е со министерствата за ...
сите 29 | | | веќе видена

Скопје, 11 јануари 2019 (МИА) – Забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку планинскиот премин ...
сите 339 | | | веќе видена

Езерото Балатон и неговата околина се замрзнати поради силните ветрови и екстремно ниските температури во Унгарија. Природата има создадено вистинско замрзнато ...
сите 3 | | | веќе видена

next