Кајгана

Интересен рекорд ни доаѓа од најдобрата полска лига каде ракометарот Михал Дашек успеа да постигне повеќе голови од целата домашна екипа. Лидерот во полската ...
сите 29 | | | веќе видена

Секоја чест на останатите, но најсилната понуда на спортски компакти е концентрирана во Германија. Мет Вотсон и британски Carwow ги изведоа на стаза најјаките ...
сите 13 | | | веќе видена

Зоран Милановиќ денеска положи заклетва и стана петтиот претседател на Хрватска. Тој при инаугурацијата парафразираше песна од култната белградска група ...
сите 30 | | | веќе видена

Реал Мадрид денеска го претстави новиот играч на клубот: 18-годишниот Бразилец Рејниер Жезус. Ова е трансфер на животот за младиот офанзивен играч - тој беше ...
сите 45 | | | веќе видена

Чуден пресврт во кариерата на поранешниот голгетер кому на 34 години му текна да излезе од фудбалска пензија и да се реактивира. Пабло Даниел Освалдо ...
сите 4 | | | веќе видена

Европскиот пазар на автомобили забележа пад за 7,5 отсто во јануари, најмногу поради регулаторните измени, притоа силен пад претрпеа француските производители. ...
сите 31 | | | веќе видена

Европскиот пазар на автомобили забележа пад за 7,5 отсто во јануари, најмногу поради регулаторните измени, притоа силен пад претрпеа француските производители. ...
сите 31 | | | веќе видена

Видео што вирално се шири на социјалните мрежи открива една сурово реална приказна и колку голема може да биде татковската љубов. Сириецот Абдула Мохамед, кој ...
сите 65 | | | веќе видена

На самиот праг од 2020 година AVON и официјално стана дел од семејството на Natura & Co., креирајќи ја четвртата по големина козметичка групација во светот. Со ...
сите 8 | | | веќе видена

Поголемиот број граѓани на Северна Ирска изјавија дека ако утре биде спроведен референдум тие би гласале против излегувањето на земјата од рамките на ...
сите 30 | | | веќе видена

Сараево, 18 февруари 2020 (МИА) – Претседавачот со Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, изјави денеска дека нема ништо да има од најавениот „егзит“ на ...
сите 61 | | | веќе видена

next