Кајгана

Питер Динклиџ освои Еми награда за најдобар спореден актер во серијата „Game of Thrones“, а сега призна дека размислувал за тоа дали воопшто да прифати да ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Вашингтон, 21 септември 2018 (МИА) - Поранешниот адвокат на Доналд Трамп, Мајкл Коен, во неколку наврати бил испрашуван од тимот на специјалниот обвинител ...
сите 59 | | | веќе видена

Во почетокот на 2000-те години режисерот Сем Раими, популарен по неговите култни хорори, дојде на режисерското столче на „Spider-Man“ и му даде нов живот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Девојчето од Велика Британија Кортни Хедвин има само 13 години, но тоа не ја спречи буквално да растури на натпреварувањето „America’s got talent“, каде сите ...
сите 6 | | | веќе видена

Националната администрација за безбедност во сообраќајот (NHTSA) е единствената организација која легално смее да ја тестира безбедноста на автомобилите, а ...
сите 26 | | | веќе видена

УЕФА потврди дека отворила дисциплинска постапка против Кристијано Роналдо, откако тој синоќа доби црвен картон во победата на Јувентус над Валенсија во Лигата ...
сите 198 | | | веќе видена

Славниот британски пејач, Елтон Џон, располага со огромни финансиски средства, но кога се во прашање неговите деца, доста се труди да ги научи за вредноста на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Кога ќе се спомене Велика Британија, луѓето прво помислуваат на Бакингемската палата, кралицата, како и на црвените поштенски сандачиња кои сите сакаат да ги ...
сите 26 | | | веќе видена

next