Кајгана

Со договорот, што беше потпишан вчера, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги му донира на Министерството за внатрешни работи еден милион денари, ...
сите 47 | | | веќе видена

Боксерскиот првак во тешка категорија Ентони Џошуа се наоѓа во самоизолација откако се сретна со британскиот принц Чарлс кој е позитивен на новиот коронавирус. ...
сите 61 | | | веќе видена

Властите во Руанда во неделата прогласија целосен карантин и воведоа полициски час поради наглото ширење на коронавирусот во земјата. Службите соопштија дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Голем дел од модната индустрија е уништен поради пандемијата со коронавирусот. Дизајнерите, луксузните брендови се вклучуваат во борбата против болеста и ...
сите 6 | | | веќе видена

Ѕвездата на Јувентус Пауло Дибала (26) и неговата девојка Ориана Сабатини се во самоизолација во Торино откако дознаа дека се заразени со коронавирус, а пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Во некоја ситуација, секој родител ја користи храната за да го награди своето дете за доброто однесување или да го утешат кога е тажно и разочарано. Веројатно ...
сите 44 | | | веќе видена

Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од ...
сите 29 | | | веќе видена

Повикот беше објавен вчера. Поднесувањето на потребната документација, согласно владините препораки за заштита од коронавирусот, е електронски, на е-адресата: ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ги повика Русите да покажат дисциплина и одговорност, да останат дома за да се изборат против ширењето на коронавирусот. ...
сите 34 | | | веќе видена

Еврокомесарот за соседска политика и проширување на Европската Унија, Оливер Вархеји, денеска со писмо го информираше претседателот на Владата Оливер Спасовски ...
сите 71 | | | веќе видена

next