Кајгана

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски денеска на прес-конференција изрази сериозна загриженост за пакетот мерки за стопанството за помош од последниците на ...
сите 550 | | | веќе видена

Само неколку часа откако Џек Грилиш апелираше до навивачите да останат дома почитувајќи ги мерките поради коронавирусот, излезе на прошетка со автомобилот и ...
сите 16 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за компаниите од приватниот сектор за исплата на плати за вработените во висина на минимална лата од 14.500 денари за април и мај и 50 ...
сите 550 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Стевановиќ соопшти дека во изминатите 24 часа во Србија починале седум лица, а позитивни на тестот на коронавирусот ...
сите 98 | | | веќе видена

Ова е една вториот сет мерки што денеска ги донесе Владата на седница, а ги соопшти премиерот Оливер Спасовски на прес-конференција. -Развојната банка покрај ...
сите 96 | | | веќе видена

Страстна, импулсивна, бунтовна, слободоумна, самоуверена, забавна, тврдоглава, темпераментна – сите овие карактеристики ја опишуваат жената Овен. Таа не се ...
сите 12 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо објави информација дека Борусија Дортмунд нема ништо против продажба на својот најдобар играч Џејдон Санчо, но дека ниту ...
сите 22 | | | веќе видена

Минимална нето плата од 14.500 денари во април и мај ќе добијат сите функционери на државно и на локално ниво, со исклучок на именуваните лица во здравствениот ...
сите 550 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од COVID-19 починаа двајца мажи, едниот на возраст од 45 години ...
сите 771 | | | веќе видена

next