Кајгана

Италијанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да ја суспендира цела Серија Б лига откако три второлигаши банкротираа (Чезена, Бари, Авелино) и така првенството ...
сите 23 | | | веќе видена

Тиквата е позната како „кралицата на есента“, но дефинитивно не е единствената опција за сите оние кои се во потрага по здрави видови на овошје и зеленчук за ...
сите 28 | | | веќе видена

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) – Македонски железници Транспорт АД Скопје денеска соопшти дека е против најавеното укинување од крајот на месецов на ...
сите 29 | | | веќе видена

Фантазиите за комуницирање со животните постојат одамна, а експертите веруваат дека тоа сега конечно би можело да се претвори во реалност. Ова би можело да се ...
сите 16 | | | веќе видена

Фудбалерот на Јувентус, Даглас Коста, доби суспензија од 4 натпревари поради инцидентот со плукање на противничкиот играч Федерико Ди Франческо кој се случи на ...
сите 57 | | | веќе видена

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Адвокатот на пратеникот Јохан Тарчуловски, Антонио Апостолски, на денешното рочиште за настаните во Собранието на 27 април ...
сите 115 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 136 | | | веќе видена

Скопје, 19 септември 2018 (МИА) - Уставниот суд ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, ...
сите 183 | | | веќе видена

next