Кајгана

Нашата земја, како и многу други ширум светот, се справува со пандемијата на Covid-19. Бројот на заразени со новиот коронавирус се зголемува, а повеќето од нас ...
сите 4 | | | веќе видена

Како национален координатор за странска помош, СЕП рече тој, минатата недела формираше работна група од претставници на институциите како едно централно тело, ...
сите 51 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа, според евиденцијата на МВР, на територијата на државата на 368 лица им се издадени решенија за изолација, 82 потпишале изјави за ...
сите 326 | | | веќе видена

Од Основното јавно обвинителство Скопје, известуват дека на 19 март од страна на СВР Скопје беше поднесено писмено известување кое се однесува на поранешната ...
сите 95 | | | веќе видена

Утре и во сабота ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови, информираат ...
сите 255 | | | веќе видена

За една од најголемите маани на возилата на електричен погон се смета досегот, особено на пониски температури. Одговорот на прашањето „Колку ќе се намали ...
сите 8 | | | веќе видена

Ова е едно од барањата што го испорача денеска Комората на сметководители на Македонија. Комората на прес-конференција предупреди дека состојбата во овој ...
сите 102 | | | веќе видена

Истовремено, во текот на денешниот ден е организиран и автобуски превоз за враќање на 27 македонски граѓани од Истанбул. Министерството за надворешни работи ...
сите 302 | | | веќе видена

-Нејзина цел е да се поттикнат и соберат најоригиналните и најинтересните раскази настанати во ова тешко време што сме принудени да го поминеме во изолација и ...
сите 8 | | | веќе видена

next