Кајгана

Зверев се пласира во третото коло на Австралија Опен. Во првите две тој не загуби сет. За Германецот, кој во Мелбурн го игра 19. Грен слем, ова е 12 пласман во ...
сите 161 | | | веќе видена

Кинескиот град Вухан од денеска во 10 часот официјално е под итен карантин и ќе го згасне јавниот превоз во обид да се спречи ширењето на новиот вид на корона ...
сите 689 | | | веќе видена

Една жена е убиена, а седум лица се тешко повредени во вооружениот напад што се случи во прометен дел на американскиот град Сиетл. Меѓу повредените има и едно ...
сите 46 | | | веќе видена

Екипата на Манчестер Јунајтед беше поразена од Барнли на мечот од 24. коло на англиската премиер лига со 2:0. Јунајтед и овој натпревар го играше без своите ...
сите 184 | | | веќе видена

Екипата на Јувентус се пласираше во полуфиналето од италијанскиот куп со победа против Рома во четвртфиналето, со резултат 3:1. Рома имаше нешто подобар старт ...
сите 27 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека нема да прогласи меѓународна вонредна состојба во сферата на јавното здравје поради новиот корона вирус што се ...
сите 689 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Ерусалим изјави дека негирањето на правото на постоење на Израел како држава е нова форма на антисемитизам, ...
сите 43 | | | веќе видена

Вирусот кој предизвикува симптоми слични на пневмонија, беше откриен кон крајот на декември во главниот град на провинцијата Вухан. Кинеските власти претходно ...
сите 689 | | | веќе видена

next