Кајгана

Во текот на изминатите две недели траеше изборот на режисер за новиот филм за Џејмс Бонд, а изборот падна на изненадувачко име – Кери Фукунага. Креаторот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Азија Арџенто бара од актерката Роуз Мекгован, која е само една од жените кои го обвинија холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за сексуално злоставување, да и ...
сите 7 | | | веќе видена

Сестрата на Кристијано Роналдо остро го критикуваше судиите на Instagram, откако брт ѝ доби црвен картон н неговото деби со тимот на Јувентус во Лигата на ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ѝ предложил на шпанската влада да се избори против налетот на мигранти на Медитеранот со изградба на ѕид преку Сахара, ...
сите 75 | | | веќе видена

Најмалку две лица загинаа, а илјадници домаќинства останаа без струја откако бурата Али зафати делови од Велика Британија. Една жена загинала откако силниот ...
сите 12 | | | веќе видена

next