Кајгана

„По срамната одлука на Уставниот суд, соопштувам дека сите избрани и именувани функционери на СДСМ разликата во платата над 14.500 денари ќе ја донираат во ...
сите 29 | | | веќе видена

1 Мај – меѓународниот ден на трудот, се празнува ширум светот а традициолнално се празнува и кај нас. Овој празничен ден најчесто се користи за патување, ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска во „Вила Водно“ прими припадници на Армијата, кои учествуваат во справувањето со ...
сите 55 | | | веќе видена

Огромниот хит на британскиот Национален театар – Франкенштајн - со Бенедикт Камбербач и Џони Ли Милер, конечно ќе може да го гледаат љубителите на театарот ...
сите 2 | | | веќе видена

Германскиот виролог Кристијан Дростен предупреди на опасност од прерано отворање на детските градинки. Тој истакна дека врз основа на грипот и настинката се ...
сите 70 | | | веќе видена

Пациентите кои се излекувале од COVID-19 и се отпуштени од болница може да носат честички од коронавирусот длабоко во нивните бели дробови. Според истражување ...
сите 7 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Култура во време на корона“ што се реализира од страна на Град Скопје во соработка со градските културни установи, денеска во 12 часот ...
сите 2 | | | веќе видена

Инспектор во Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој заработи кривична пријава за примање поткуп од фирма која ја контролирал за ...
сите 41 | | | веќе видена

next