Кајгана

Трет ден по ред во Шпанија се регистрираат над 800 смртни случаи од Covid-19, покажаа статистичките податоци што ги објави денеска шпанското Министерство за ...
сите 765 | | | веќе видена

Трансферот на Летните олимписки игри во Токио од оваа за следната година ќе ја чини економијата на Јапонија дури 5,8 милијарди долари. Олимписките игри требаше ...
сите 54 | | | веќе видена

Заразувањето со коронавирусот нема сите да го почувствуваат исто, постарите лица и хронично болните се најзагрозени, а научниците работат на откривањето на ...
сите 116 | | | веќе видена

Додека светот се справува со пандемијата на коронавирус и милиони луѓе се во самоизолација, има уште многу луѓе кои продолжија активно и надвор од домот да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Следете ја во живо церемонијата на кревање на македонското знаме пред седиштето на НАТО и обраќањето на ПВРСМ, Оливер Спасовски.
сите 261 | | | веќе видена

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Иринка Сотирова денеска информира дека сè уште се земаат изјави од сите оние кои работеле тој ден ...
сите 182 | | | веќе видена

Во тек на 748-те контроли што ги спровел Државниот инспекторат за труд се изречени 13 решенија и 48 укажувања за работодавачи кои не постапиле по препораките ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за труд нема точна бројка колку пријави има за непочитување на мерките за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот од страна на ...
сите 55 | | | веќе видена

Најавата дојде од еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји кој порача дека „ЕУ секогаш ќе биде тука за Западниот Балкан“. -Ќе им помогнеме на нашите ...
сите 171 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија соопшти дека е подготвен безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани. -За 180 патници од летот ...
сите 294 | | | веќе видена

Бидејќи повеќе земји усвојуваат политика на затворање за да го запрат ширењето на вирусот и да ја ублажат кризата предизвикана од болеста Covid-19, дали постои ...
сите 37 | | | веќе видена

next