Кајгана

Вашингтон, 15 јануари 2019 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп организираше вечера за шампионите во колеџ лигата во рагби, тимот Клемсон Тајгерс, ...
сите 115 | | | веќе видена

Скопје, 15 јануари 2019 (МИА) – Судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 21 јануари за Апелација ...
сите 33 | | | веќе видена

Изгледа дека повредите на неговите соиграчи само дополнително го мотивираат Џејмс Харден, кој откако дозна дека Крис Пол ќе пропушти подолг период од сезоната ...
сите 110 | | | веќе видена

Атина, 15 јануари 2019 (МИА) – На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со ...
сите 181 | | | веќе видена

Индиски научници повторно тврдат дека тие ги измислиле авионите и истражувањето на матични клетки, а доказите за тоа ги наоѓаат во епови. Тие ја вознемирија ...
сите 8 | | | веќе видена

Скопје, 14 јануари 2019 (МИА) – Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери го потпишал Законот за јазици и се очекува вечерва или утре ...
сите 148 | | | веќе видена

Заврши петтото издание на фотографскиот натпревар и прогласени се победниците за оваа година. Со помош на дронови, фотографите ги доловија убавините на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако немате доволно време или финансии да одите на часови по пилатес во теретана или фитнес студио, вежбајте во вашиот дом. Со помош на ова видео на ...
сите 2 | | | веќе видена

Минхен, 14 јануари 2019 (МИА) – Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски по убедливиот пораз вечерва од Хрватска (31-22) изјави ...
сите 84 | | | веќе видена

Разликите меѓу двојките кои само што ја почнале врската и оние кои се заедно со години, се големи, но и двете страни би имале многу што да научат од другите. ...
сите 5 | | | веќе видена

Минхен, 14 јануари 2019 (МИА) – Бекот на ракометната репрезентација на Македонија, Филип Лазаров, по поразот од Хрватска со 31-22 во третото коло на Светското ...
сите 84 | | | веќе видена

next