Кајгана

Петтата генерација на рускиот борбен авион „Sukhoi Su-57“ ги содржи функциите на американските „F-22“ и „F-35“, но сепак има подобри перформанси, вели главниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Најмалку девет луѓе загинаа во пожарите што од четвртокот беснеат во северна Калифорнија, додека на југ, познатото летувалиште Малибу е загозено од друг пожар ...
сите 184 | | | веќе видена

И додека во Македонија е актуелна веста за укинувањето на додатокот за трето дете бидејќи мерката не ги дала очекуваните резултати во текот на изминатите 10 ...
сите 78 | | | веќе видена

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Петте осомничени лица кои се приведени денеска во новата истрага „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство, попладнево со ...
сите 281 | | | веќе видена

Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот ...
сите 23 | | | веќе видена

next