Кајгана

Новини во мерката за 14.500 денари финансиска поддршка од Владата за исплата на плати за април и мај годинава по вработен, а кои се однесуваат на зголемување ...
сите 457 | | | веќе видена

Пивара Скопје стартува со иницијатива за поддршка на угостителството, кое е меѓу најпогодените сектори од глобалната пандемија. Под мотото “Бевте тука за нас, ...
сите 17 | | | веќе видена

Свршеницата на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги ја повика Премиер лигата да го блокира обидот на Саудиска Арабија да го купи клубот Њукасл. Кашоги, ...
сите 10 | | | веќе видена

Вкупно 49.332 се вакцинираа против морбили. Минатата година успешно се справивме со епидемијата на мали сипаници. Воведовме две нови вакцини - и против против ...
сите 3 | | | веќе видена

Пресметките на „360 Степени“ покажуваат дека месечните примања на уставните судии се за околу шест пати повисоки од минималецот што тие требаше да го земат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, на состанок со гувернерите што се пренесуваше во живо на ТВ, рече дека строгите мерки за изолација ќе траат до 11 мај. ...
сите 629 | | | веќе видена

Владата на Франција донесе одлука со која до септември се забрануваат сите спортски натпревари на кои се собира публика од над 5.000 луѓе, поради што челниците ...
сите 132 | | | веќе видена

Вкупно 631 бескаматни кредити се одобрени од Ковид 1 линијата од Развојната банка, во износ од 4,7 милиони евра, соопшти министерката за финансии Нина ...
сите 545 | | | веќе видена

Бројот на заразени со новиот коронавирус во САД надмина 1 милион, а тоа е речиси една третина од вкупниот број на заразени во светот. Според статистичките ...
сите 682 | | | веќе видена

Во моментов се активни 761 случај на заболени со коровирус, оздравени се 589 лица, а починати 71. Од почетокот на коронакризата, досега се регистрирани 1.421 ...
сите 321 | | | веќе видена

Во самиот центар на Скопје, во водите на Вардар, постои еден природен рингишпил на разиграни пластични шишиња кој е атракција за минувачите и рекреативците на ...
сите 2 | | | веќе видена

next