Урмите изобилуваат со калциум, амино-киселини, железо и витамини и имаат големо позитивно влијание врз нашето здра здравје, поради што и нутриционистите ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Маската од банана е смирувачка маска за лице која ефикасно ќе го отстрани мрсниот сјај од лицето. Потребно е: 1 зрела банана 1 лажица мед портокал или лимон ...
сите 17 | | | веќе видена

Најароматичниот зачин, циметот, својата употреба ја најде во сите светски кујни како составен дел на слатките, но исто така тој се користи во медицината кај ...
сите 13 | | | веќе видена

Покрај многубројните предности кои веќе ги знаете, како јакнење на имунитетот или чистење на кожата, британските научници утврдиле дека сокот од свежо цвекло ...
сите 13 | | | веќе видена

Козјото млеко, во споредба со кравјото, е многу послично во квалитет до мајчиното млеко и спаѓа во намирниците со најмногу лековити својства. • Освен како ...
сите 6 | | | веќе видена

Првиот месец во годината, јануари, очигледно делува освестувачки кога се во прашање врските. Со текот на годините, месец јануари е прогласен за месец на ...
сите 3 | | | веќе видена

Сигурно и вие до сега сте прочитале за многу диети и за секоја од нив се тврди дека е најздрава и најефикасна. Диетата 16:8 е нов тренд, кој се состои од ...
сите 23 | | | веќе видена

next