Насмевката е еден од најстарите и најубавите облици на изразување и комуницирање. Паровите кои се смеат заедно – остануваат заедно! Оваа стара изрека е чиста ...
сите 2 | | | веќе видена

Во есенските денови почнува сè повеќе да ни недостига утринското сонце кое ни дава сила и ни помага да се одвоиме од креветот. Затоа изберете појадок кој ве ...
сите 6 | | | веќе видена

Денес ви презентираме еден вкусен рецепт чија подготовка е многу брза. Состојки: 1 лист обланди 2 конзерви туна 100g пченка 3 кисели краставички 2 варени ...
сите 101 | | | веќе видена

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, британскиот Вог! Во рубриката во која магазинот ...
сите 6 | | | веќе видена

Маската и пилингот од талогот од кафе имаат моќ многу брзо да ја освежат и затегнат зрелата и уморна кожа. * За наједноставен пилинг ставете малку млака вода ...
сите 22 | | | веќе видена

next