Timberland , бренд со богато наследство, кој секогаш се стреми кон иднината и иновациите, оди уште еден чекор напред со колекцијата Flyroam – обувки специјално создадени за истражување на урбаниот пејзаж. Со авантуристичка природа, Timberland го носи духот на природата во градската средина преку современо дизајнирани обувки направени за оние кои не се плашат да одат по најпредизвикувачките патеки. Flyroam ја комбинира минималистичката естетика со модерен, андерграунд дизајн кој одлично се вклопува со карактерот на брендот. Лесни и слободни, Flyroam патиките се совршени за динамичното секојдневие на градскиот живот. Вградената и патентирана AeroCore™ технологија овозможува баланс на тежината која паѓа на стапалото и зголемување на флексибилноста. Дизајнот кој е фокусиран на подобар перформанс го минимизира притисокот во моментот кога стапалото ја допира подлогата и преку специјален гумен меѓу-ѓон со специјално полнење овозможува сосема ново искуство во креирањето на Вашите урбани приказни. Харизматични и кул ...
сите 3 | | | веќе видена

Лагите зборуваат сè. Најновите истражувања покажуваат дека секој од нас знае да излаже од 2-3 пати во текот на денот. Најчесто лажеме за да избегнеме конфликти и непријатни ситуации. Исто така, ја заобиколуваме вистината и поради лична корист, меѓутоа и за да заштитиме некого. На пример, пријателката Ви го покажува новиот фустан и сака да го слушне Вашето мислење. Иако, фустанот воопшто не Ви се допаѓа, сигурно ќе и кажете дека е убав и дека супер и стои. Ваквите лаги се корисни затоа што позади нив се крие желбата да не ги повредуваме другите. МАШКИ И ЖЕНСКИ ЛАГИ Моментите кога мажите најмногу лажат скоро секогаш се пред остварување на една љубовна врска, меѓутоа тогаш е прифатливо и се сфаќа како облик на додворување. Омилен момент за лажење е раскинувањето. Тогаш мажите можат да ги изговорат и најапсурдните работи само да не ја кажат вистината. Мажите исто така често лажат за количината на алкохол која ја испиле за време на последното излегување со пријателите. Сепак, жените подобро лажат од мажите затоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Некои жени благодарение на генетиката имаат чиста и сјајна кожа која со основна грижа ќе биде беспрекорно убава. Но, помногубројни се оние жени кои мораат внимателно и посветено да се грижат за својата кожа со цел да бидат задоволни од својот изглед. Ви претставуваме десет чекори што треба да ги почитувате за вашата кожа да биде здрава, нежна и сјајна. 1. Пијте многу вода бидејќи хидратацијата е од особена важност 2. Хранете се здраво – јадете помалку црвено месо и повеќе овошје и зеленчук 3. Престанете да пушите и да пиете алкохол 4. Избегнувајте стрес колку што е можно 5 Не се туширајте со топла вода 6. Внимателно избирајте ги геловите за туширање 7. Редовно чистете ја кожата со лосиони и нанесувајте соодветни креми 8. Спијте доволно (околу 8 часа дневно) 9. Заштитете се од сонцето (без оглед на годишното време) 10. Носете памучна облека секогаш кога тое е возможно
сите 2 | | | веќе видена

На некои знаци им е тешко да излезат од својата комфорна зона, а некои премногу мислат или се перфекционисти. Дознајте од која од овие особини ви е најтешко да се ослободите според зодијакот. Овен – Нетрпеливост Не можете да очекувате сѐ да се случи веднаш. Ако постојано брзате, може да ги пропуштите работите на кои им треба подолго време за да се случат. Научете се на трпение, и ќе бидете долгорочно наградени. Бик – Лутина Важно е да се ослободите од натрупаната лутина во себе, само со простување ќе се чувствувате подобро и ќе одите напред во животот и ќе ви се отворат прекрасни можности во иднината. Близнаци – Премногу размислување Понекогаш е важно малку да го замолчите вашиот мозок. Ако постојано сте зафатени со размислување, ја пропуштате сегашноста. Опуштете се, успорете малку и уживајте во сегашноста без многу размислување. Рак – Зона на удобност Знаете како велат, дека животот почнува на работ од вашата зона на удобност? Сега е совршен момент да пробате нови нешта и нови искуства. Ќе бидете ...
сите 18 | | | веќе видена

Шпанскиот бренд MANGO повторно соработува за новата сезона со фотографот Марио Соренти, а како ѕвезди во кампањата се појавуваат топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беха Ериксен. Во истата се појавува и француски глумец Оливие Мартинез, кој освојува со својот шарм и таинственост. Снимена на различни скриени места во Париз, рустичниот изглед на старите градби и големите градини, даваат автентичност и мистичност на кампањата. Есенските трендови се претставени преку новите изгледи на „малиот црн фустан“, палтата со широк крој и флоралните принтови кои се идеални за есента. Неизбежни се и кожната моторџиска јакна со волна, гламурозните вечерни фустани со набори, палта во различни кроеви, карирани сакоа, парка со широк крој, како и смелиот изглед на удобните плетени парчиња. Исклучително посветена на комплетирање на вашата гардероба за оваа сезона, колекцијата на MANGO за есен/зима ’17 носи живописни и класични нијанси како „бургунди“, окер, маслинесто зелена, светкаво сина, сива и други есенски тонови ...
сите 3 | | | веќе видена

Понекогаш се чувствувате изморени од работата што секојдневно ја работите, но пред да одлучите да престанете со истата, обидете се да и дадете втора шанса на моменталната работна позиција ѝ обидете се да ја засакате. Во продолжение неколку совети како да го постигнете тоа: 1. Разговарајте со вашиот претпоставен и искрено кажете му го она што ве мачи и прашајте го што би можел тој да направи за да бидете позадоволни со она што го правите. Укажете му на она што би сакале да го работите и замолете го да ви додели задачи во кои ќе може да уживате додека ги реализирате. 2. Дружењето со колегите е многу важно доколку сакате да одите на работа среќни. Потрудете се заедно да пиете кафе после работа или за време на паузите. На овој начин ќе бидете порасположени. 3. Ако сакате да работите на друга позиција во вашата компанија, бидејќи мислите дека тоа е поинтересно, обидете се да се префрлите во друг оддел и работете друг вид на работа. Можеби тоа ќе ве направи позадоволни. 4. Обидете се да се потсетите како на ...
сите 7 | | | веќе видена

Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба – лежерни, шик или пак во спортска варијанта. Дизајнирана за да ги задоволи потребите на купувачите, нивниот вкус и очекувања, новата колекција на фармерки од Celio* нуди голем број на модели и посветеност на детали која го движи брендот веќе 30 години. Класични и модерни кроеви кои доаѓаат во голем број нијанси, доработени со беспрекорни детали, од материјал кој е издржлив и отпорен на кинење. Последната иновација на Celio* , POWERFLEX техонологијата, нуди револуционерен пристап во еластичноста на фармерките и овозможува нова слобода во движењето. Иновативниот материјал го комбинира автентичниот деним изглед и екстремна удобност во секојдневното облекување и дополнително ја зголемува издржливоста и отпорноста на кинење. „Слим“ фармерките никогаш до сега не биле толку удобни!
сите 8 | | | веќе видена

Путерот од кикирики е навистина вкусен. Можете да го користите за премачкување на палачинки во комбинација со мед или џем, да го консумирате додека пиете кафе, а исто така, може да го употребите како состојка за подготовка на овој вкусен колач. Потребни состојки : – 230 грама растопен путер – 260 грама мелени бисквити – 380 грама рафиниран шеќер – 220 грама путер од кикирики – 150 грама чоколадо за готвење Начин на подготовка : 1. Во стаклен сад измешајте ги путерот, мелените бисквити, шеќерот и 180 грама путер од кикирики. Хомогената маса ставете ја во тавче. 2. Во микробранова стопете го чоколадото и соединете го со остатокот од путерот од кикирики, па прелијте ја претходно подготвената смеса. 3. Колачот ставете го во ладилник, па сечете го после 1 час. Вашите рецепти пишете нѝ ги тука , а ние со задоволство ќе ги споделиме со нашите посетители.
сите 18 | | | веќе видена

Се чини никогаш доста од добри и здрави идеи за вкусен доручек. Па, затоа ви нудиме здрав рецепт кој ќе ве снабди со енергија потребна за полесен почеток на работниот ден. Во продолжение еден рецепт за вкусна овесна каша. Потребни состојки: – 2 шолји овесни снегулки, – 1 шолји пченкарен гриз, – малку морска сол, – 8 шолји вода, – 2 лажици семе од сончоглед или тиква, – 1 банана. Подготовка: Во зовриената вода се додава солта, се вмешува пченкарниот гриз, а потоа зобените овесни снегулки. Се намалува топлината и се вари 20 минути со постојано мешање. Пред сервирање се посипува со семките од тиква или сончоглед и се сецка банана.
сите 9 | | | веќе видена

next