Алфа ТВ

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ...
сите 369 | | | веќе видена

Христовото рождество Македонија ќе го дочека под снег, на ден Бадник прв пат снежна покривка видоа и скопјани. Според извештајот на АМСМ врнежи од слаб снег на ...
сите 304 | | | веќе видена

Меѓусебно разбирање, мир и спокојство се пораките кои ги испратија граѓаните пред Соборниот Храм. Христијанските верници денеска го слават Бадник, ден пред ...
сите 31 | | | веќе видена

Со традиционалната добро позната коледарска песна уште рано наутро најмладите ги разбудија верниците и го означија Бадниковото утро. Коледарите тропајќи од ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божик упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 108 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на членовите на Синодот на Македонската православна Црква и на сите православни верници им го честита христијанскиот ...
сите 167 | | | веќе видена

Квалитетот и безбедноста на вакцините се едни од најригорозно контролираните процеси во фармацевтската индустрија. Се даваат на милиони деца на светско ниво со ...
сите 149 | | | веќе видена

next