Алфа ТВ

Република Македонија се наоѓа пред финалниот акт на црното и срамно сценарио на Зоран Заев и СДСМ за промена на името на државата, идентитетот, јазикот, ...
сите 15 | | | веќе видена

Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
сите 270 | | | веќе видена

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови „за“ беше усвоен ...
сите 133 | | | веќе видена

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите до Средно Водно и до Нерези (Македонско село) ...
сите 5 | | | веќе видена

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека воената операција против курдските Сили за заштита на народот (ЈПГ), која ја најави ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро почнува денеска втор мандат и покрај меѓународните критики дека неговиот повторен избор е незаконски. Со тоа ...
сите 56 | | | веќе видена

Дел од даруваната крв завршува на депонија. Државниот завод за ревизија констатирал низа неправилности во работењето на Институтот за трансфуизона медицина. ...
сите 13 | | | веќе видена

Здравствените власти сè уште истражуваат како, во ек на епидемија, се случи пропустот со деклариите на вакцините со поминат рок. Истрагата, уверува министерот ...
сите 96 | | | веќе видена

Одложена за утре седницата каде треба да се гласаат уставните измени во Собранието на Република Македонија После говорот на премиерот Зоран Заев, каде тој ...
сите 339 | | | веќе видена

Заледени улици, автопати, долги колони со возила и нерасчистен снег, ваква е сликата попладнево низ Скопје, но и низ другите градови. Граѓаните се прашуваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Активисти на „жолтите елеци“ побараа од француските граѓани да ги испразнат своите банкарски сметки и да тргнат во масовен поход на банките. Повикот следува во ...
сите 136 | | | веќе видена

next