Алфа ТВ

Намерата на САД да ја спречат изградбата на гасоводот „Северен поток 2“ е мотивирана од идеолошки, а не од економски причини, изјави рускиот министер за ...
сите 14 | | | веќе видена

Постои голема разлика од вокабуларот кои ги избра НАТО за да ѝ упати покана за членство на Црна Гора во декември 2015-та година и оној со кој генералниот ...
сите 90 | | | веќе видена

И по еден месец од смртта на 28 годишната родилка од Свети Николе причините за нејзината смрт се уште се држат во тајност. И по еден месец од смртта на 28 ...
сите 61 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува да се фали со проектите и инвестициите на ВМРО-ДПМНЕ. Инвестицијата на компанијата „Теламон“ е резултат на работата на претходната ...
сите 62 | | | веќе видена

Неколку дневните акции не помагаат, „треба да се најде конечно решение“, „далеку сме од европските стандарди во однос на хигиената“, велат граѓаните пред ...
сите 15 | | | веќе видена

Продавниците во Финска пуштија во продажба пиво произведено специјално по повод средбата меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, ...
сите 484 | | | веќе видена

Пред средбата помеѓу американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин денеска во Финска е покрената привремена контрола на внатрешните граници ...
сите 484 | | | веќе видена

Ќе се откажат ли дел од пејачите од настап на срамната прослава в сабота, благодарение на твитерџиите? Дел од изведувачите реагираат дека не биле информирани ...
сите 113 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза ​​Меј со нетрпение очекува да разговара со американскиот претседател Доналд Трамп за да му ја објасни преговарачката позиција на ...
сите 51 | | | веќе видена

Властите на Хелсинки почнаа да воведуваат вонредни мерки за безбедност пред состанокот меѓу претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп кој ...
сите 485 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели е убеден дека до крајот на оваа година граѓаните на Косово ќе можат да патуваат во Европа без визи, јави ...
сите 44 | | | веќе видена

next