Алфа ТВ

Задолжителна кастрација на домашните кучиња. Власта со нов закон предвидува казни и до 700 евра доколку сопствениците не ги стерилизираат милениците. Тврдат ...
сите 13 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка”, бара итна средба со премиерот Зоран Зеав, околу лошата состојба во која се наоѓа зимскиот туристички ...
сите 28 | | | веќе видена

Вицепремиерот Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата- потребни биле конкретни резултати. На само неколку месеци од извештајот на Европската ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонските одбојкари утре против Унгарија ќе го завршат квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2019. За да остварат историски прв пласман на ...
сите 55 | | | веќе видена

Заинтересираноста на НАТО Македонија да стане членка на Алијансата како многу важен сегмент и за регионалната стабилност, за стабилизација на регионот, е ...
сите 74 | | | веќе видена

Трет ден по ред ,дел од селата на Скопска Црна Гора завеани со снег и отсечени од патниот сообраќај. Повеќе од илјада жители на селата Брест, Малино и ...
сите 18 | | | веќе видена

Новогодишно се полни јавната администрација, иако сегашната власт во миговите додека беше во опозиција, обвинуваше за пренатрупаност во државните органи, за ...
сите 32 | | | веќе видена

Зоран Заев повторно посегнува по корупција преку вработувања во администрацијата како дел од предизборен поткуп за гласови. Во очи на изборен период се ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели изјави дека Косово влегува во дијалогот со Србија за да добие признавање од таа држава и да обезбеди ...
сите 42 | | | веќе видена

По објавените фотографии на социјалните мрежи на кои се прикажани вакцини со поминат рок, од компанијата „Македонија лек“ , која е увозник и дистрибутер на ...
сите 94 | | | веќе видена

Најмалку 10 лица досега го загубија животот во лавини во Австрија, има и исчезнати по кои трагаат спсувачите. Над илјада лица и натаму се отсечени во ...
сите 93 | | | веќе видена

next