Алфа ТВ

СДСМ ги лаже граѓаните дека е зголемена социјалната заштита, а ранливите категории живеат се потешко. Невенчаниот сопруг на Царовска добива државни тендери, а ...
сите 20 | | | веќе видена

Сите МРП вакцини од марката „Priorix“, кои ги дистрибуира „Македонијалек“ се со важечки рок и сигурни за користење. На вакциналните пунктови се дистрибуирани ...
сите 126 | | | веќе видена

Единствено со заминување на СДСМ од власт граѓаните може да се надеваат на прогрес и просперитет. Во спротивно годинава не очекува уште поголема сиромаштија и ...
сите 27 | | | веќе видена

Минус 21 степен се измерени утринава во Берово, минус 20 во Битола, минус 18 во Маврово, а минус 17 во Струмица. Под нулата е насекаде во Македонија. Според ...
сите 348 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуард Филип во интервјуто за телевизијата ТФ1 најави „нов закон“ со кој ќе бидат заострени санкциите против „насилниците“ и најавените ...
сите 179 | | | веќе видена

На денот на Божиќ христијаните стануваат многу рано и одат на утринска литургија, се причестуваат, а потоа одат дома, каде е подготвена богата трпеза. Обичај е ...
сите 20 | | | веќе видена

За тетовци и годинава Бадник беше еден од најубавите и најрадосни денови.Верни на традицијата, Божиќ го дочекаа под маски, покрај маалските огнови.Веста за ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, речиси два месеци е во Будимпешта, каде доби политички азил од Владата на Унгарија. Во јавноста ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува победа на партијата на претстојните претседателски избори. -Јас лично очекувам една голема победа на ...
сите 67 | | | веќе видена

Христијанските верници го слават раѓањето на Богомладенецот. Божиќ за нив е најголема празник и радост за секого. Денот го минуваат со најблиските, ги ...
сите 40 | | | веќе видена

next