Алфа ТВ

Околу 1.500 луѓе се вклучија во демонстрациите во Хелсинки за заштита на човековите права и правата на сексуалните малцинства, на демократијата и екологија ...
сите 440 | | | веќе видена

Остри критики за повторното одмрзнување на постапката за измени во Законот за минерали суровини упатува Македонската асоцијација за рударство. Остри критики ...
сите 13 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин се надева дека односите меѓу Русија и Франција ќе излезат на патот на позитивен развој, а двете држави ќе ја надминат ...
сите 52 | | | веќе видена

Херојски Прилеп продолжува да им се оддолжува на своите херои кои животите ги дадоа за Македонија, во мирнодобски услови. Херојски Прилеп продолжува да им се ...
сите 4 | | | веќе видена

Универзитетскиот сенат на битолскиот Универзитет ,,Свети Климент Охридски” на последната седница не успеа да донесе конечна одлука и да се изјасни по однос на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ниту стратегија, ниту план се има, како да се реши големиот проблем со урбаната џунгла од запуштени и пропаднати објекти што владее во Битола. Ниту ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдолгиот балкански конфликт, заборавен и игнориран, но се уште активен, барем на хартија. Во Грција останува во сила законот за војна со Албанија донесен во ...
| | веќе видена

Во сите 15 градови во кои беше организирана забавата, вкупно немаше посетители ни колку што доаѓаат на концерт на просечен гаражен бенд од соседството. ...
сите 51 | | | веќе видена

„Некој од надвор веќе ја скроил судбината на Македонија“, „Нема потреба од референдум, бидејќи ако се организира, ќе биде наместен“, велат граѓани. Владата ...
| | веќе видена

Главната опозициска партија на Мицотакис во Грција има завидни осум проценти предност пред владејачката левичарска партија на Ципрас, покажа најново ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, открива детали од договореното со Заев. За тиранската телевизија „Ора њус“ Ахмети изјави дека се работи на стратегија чија цел е ...
сите 13 | | | веќе видена

next