Алфа ТВ

Дел од грчката јавност и поддржувачи на Владата на Ципрас се убедени дека Преспанскиот Договорот ќе биде ратификуван. Останатите пак сметаат дека Ципрас ќе го ...
сите 15 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека поведена е постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело ...
сите 59 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Ѕвезда Драгослав Шекуларац почина денеска во Белград на 82 години. Тој беше еден од најдобрите играчи во историјата на југословенскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Во многу кругови во регионот се зборува за моделот на Преспанскиот договор меѓу Република Македонија и Република Грција и кога сето тоа ќе се заврши мислам ...
сите 64 | | | веќе видена

Вториот репрезентативец на Англија се најде во центарот на скандалот поврзан со кокаин, објавија британските медиуми. Играчот за кој станува збор, а чие име не ...
сите 16 | | | веќе видена

Припадник на обезбедувањето на украинскиот претседател Петро Порошенко, починал откако боксер го удрил во главата. Несреќата се случи во ноќта меѓу 2 и 3 ...
сите 5 | | | веќе видена

Коалицоната љубов од интерес ќе се круниса во заеднички претседателски кандидат- партнерите не демантираат децидно, а поситните владејачки партнери се погласно ...
сите 2 | | | веќе видена

Работниците од загубарот „Еурокомпозит“, освен што Новата година ја дочекаа без денар, по вчерашните изјави на директорот Златко Граорски дека во моментов пари ...
сите 4 | | | веќе видена

Софиа Батиз ја сними реакцијата на својата 14-месечна ќерка, кога прв пат го виде татко си без брада. На социјалните мрежи денеска стана хит реакцијата на ...
сите 9 | | | веќе видена

next